Ovo su najtraženiji poslovi današnjice: Plaće su izdašne, a radi se iz fotelje

dnevno - prije 2 mjeseca - link

Kako bi uspijevali lakše podmiriti sve veće troškove života, mnogi se ljudi, naročito sa slabije plaćenim poslovima, odlučuju raditi nekoliko poslova istovremeno. Slobodni angažman, odnosno “freelancing” sve je češća i popularnija opcija diljem svijeta.

Naime, tvrtke se sve više oslanjaju na “freelancere” kako bi uštedjele na izdacima za zaposlenike i troškovima najma poslovnih prostora. S druge strane, potražnja za takvim poslovima sve je veća, s obzirom na to da neke djelatnosti nude komoditet rada iz vlastite fotelje, ali i fleksibilno radno vrijeme.

Jedna od najvećih svjetskih platformi za “freelancere”, Fiverr, bilježi sve veći broj zahtjeva za ljudima u pojedinim branšama. Voditelj inovacija u Fiverru, Yoav Hornung, otkrio je koja su tri najtraženija posla “sa strane” u ovoj godini. Dodao je da se na tim poslovima može lijepo zaraditi i bez odlaska u ured.

Foto: Pixabay

Traženi i dobro plaćeni

Prema njegovim riječima uređivanje videozapisa bilježi ogromnu potražnju. Kako je objasnio za CNBC, najviše se traže stručnjaci koji uređuju videe na društvenim mrežama ili pomoću umjetne inteligencije. Potražnja za potonjima je između siječnja i srpnja prošle godine porasla za više od 625 posto.

“Sve veća popularnost sadržaja koji se može konzumirati u obliku Reelsa, Shortsa i TikToka povećala je potražnju za ‘freelancerima’ koji mogu napraviti brz, privlačan sadržaj za robne marke”, rekao je Hornung i dodao da poslodavci ovaj posao naplaćuju najmanje 93 eura po projektu.

Društvene su mreže snažan alat za jačanje prisutnosti tvrtki i brendova. Sve više ljudi, naročito mladih, kupuje online ili putem drušvenih mreža. Tako bi ove godine moglo biti izrazito unosno raditi na upravljanju društvenim mrežama. To je sposobnost stvaranja autentičnog i originalnog sadržaja, kojeg traži sve više ljudi. Menadžeri i stručnjaci za društvene mreže, ovaj posao cijene s najmanje 140 eura po projektu.

I treći posao zahtijeva dobre računalne vještine. Naime, tijekom prve polovice prošle godine zabilježeno je čak 77 milijardi preuzimanja mobilnih aplikacija. To je tri posto više nego u istom razdoblju 2022. godine, što pokazuje dosljedan rast trenda među korisnicima. Hornung je objasnio da sve više kompanija usvaja mobilne tehnologije kako bi poboljšale interakciju s potrošačima koji u sve većoj mjeri žele imati sadržaj na svojim mobitelima. “Freelanceri” koji rade na programiranju mobilnih aplikacija mogu dobiti najmanje 470 eura po projektu.

U inozemstvu najlakše možete do ovih poslova: Toliko fali radnika da ne traže ni srednju školu

Objava Ovo su najtraženiji poslovi današnjice: Plaće su izdašne, a radi se iz fotelje pojavila se prvi puta na Dnevno.hr.

pročitaj cijeli članak

Društvene mreže (90)Gospodarstvo i turizam (484)mobilne aplikacije (5)