dnevno - prije 2 mjeseca - link

Nogometaši Lokomotive prvi su izborili plasman u polufinale Hrvatskog kupa tako što su u Kranjčevićevoj u četvrtfinalu savladali Osijek s minimalnih 1:0.

Trenutak odluke dogodio se u 51. minuti utakmice. Tada je Robert Mudražija zabio, pokazalo se, jedini gol na utakmici za slavlje zagrebačkog sastava i tako pokvario Osječanina 77. rođendan. Njegov gol možete pogledati OVDJE.

Bila je to inače 53. međusobna utakmica Lokosa i Osijeka, ali prva u Kupu, te je odigrana svega četiri dana nakon što su isti akteri u Kranjčevićevoj remizirali u prvenstvu (1:1).

Šubarić obranio jedanaesterac

Jedini pogodak postignut je iz akcije koju je pokrenuo Ivan Canjuga koji je ubacio iz slobodnog udarca s nekih 40-ak metara, Mateo Marić je glavom u padu proslijedio do Mudražije koji je ostao neometan i zatresao mrežu bivšeg mu kluba.

Nakon primljenog gola Osijek je postao puno opasniji i krenuo je po izjednačenje, a u 61. minuti isključen je branič Lokomotive Albanac Jon Mersinaj zbog dva žuta kartona.

U 83. minuti udarac Naila Omerovića rukom je zaustavio Marić, a sudac Kolarić je nakon duge provjere VAR-a dosudio najstrožu kaznu za goste. Kao i prije četiri dana jedanaesterac je izveo Argentinac Ramon Mierez, no ovoga puta je junak dvoboja Šubarić zaustavio njegov udarac. Šubarić se još jednom istaknuo u sedmoj minuti sudačke nadoknade kada je sjajno, nogama obranio šut Antona Matkovića i odveo Lokomotivu među četiri najbolje momčadi.

Novi sudar Hajduka i Varaždina, Karoglan ispremiješao sastav u lovu na polufinale Kupa

Objava Lokomotiva izbacila Osijek, Šoštarić obranio jedanaesterac Mierezu: Pogledajte trenutak odluke pojavila se prvi puta na Dnevno.hr.

Lokomotiva (26)nogomet (1708)osijek (40)Sport (7635)