novilist - prije 3 tjedna - link

RIJEKA Nakon dugih sedam godina Rijeka ponovo ima predstavnika u najvišem rangu hrvatske košarke, Kvarner 2010 je premijerligaš! Riječki košarkaši slavili su nad osječkim Vrijednosnicama u majstorici u još jednom ispunjenoj dvorani na Kozali. A kakva je to tek pobjeda bila! Pavićevi momci su dominirali od samog starta, u prvih 20 minuta primili su tek 31 poena od blijedih Vrijednosnica, a sjajnom timskom igrom samo su “trpali” koš… Čakarun je nakon koša za 83:68 tri i pol minute prije kraja dignuo navijače na noge, a dvoranom se orilo “Kvarner”!

Foto galerija: Kvarner ušao u Premijer ligu Foto: Sergej Drechsler

Često se govori o pojedincima, ali u ovoj utakmici veliki obol pobjedi dao je baš svaki igrač Kvarnera koji je ulazio u igru, kao i oni koji nisu dobili minute, ali su podrškom s klupe nosili svoje suigrače do slavlja. A nosila ih je i energija s tribine. Kozala je danas slavila, a sljedeće će sezone ugostiti velikane Cibonu, Split, Zadar… Kao u stara vremena.

Kvarner 2010 – Vrijednosnice Osijek 90:72

Treća utakmica finala Prve lige košarkaša: Kvarner 2010 – Vrijednosnice Osijek 90:72 (25:12, 29:19, 17:23, 19:18).

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 1.000. Suci: Hadžić (Pula), Jurčević i Hordov (obojica Split).

KVARNER 2010: Vujasinović 8 (3-4), Bile 12 (0-1), Čakarun 28 (10-13), Lisica 9, Marinelli 17 (3-4), Štemberger 6, Delpin, Vucić, Zelanto, Kostić, Jelenković 3, Đugum 7 (2-2).

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Ashton 25 (1-2), Kujundžić 7 (3-5), Vladović 4, Bjelanović 5 (3-4), Primorac 8 (2-2), Tomljenović 4, Dmitrović, Budimir 2, Šiško 16, Šuvak, Kotrulja 1 (1-2).

Štemberger je unatoč 45 godina na svojim leđima ubacio dvije važne trice (25:12, 30:12), koje su donosile erupciju slavlja u dvorani, a malo ranije su za prvo veće odvajanje Kvarnera od Vrijednosnica bili zaslužili Vujasinović i Lisica. Osječani su odigrali neprepoznatljivo blijedo, a jedan od njihovih najboljih igrača i bivši član Škrljeva, Robert Kujundžić, nije imao svoj dan. Već u subotu Kujundžić će gostovati kod svojeg bivšeg kluba u dodatnim kvalifikacijama…

Vrijednosnice su izgubile loptu tri puta već u prve tri minute utakmice, ali naboja i pogrešaka je bilo s obje strane. Kvarner je ipak znao bolje kontrolirati pritisak. Brze kontre inače su bile veliki plus Osječana, ali u ovoj utakmici kada bi i došli do takve prilike, nisu je mogli iskoristiti. Jelenković je za majstoricu istrpio i ozljedu koju vuče već neko vrijeme, često su se mogle vidjeti grimase na njegovu licu, ali odjurio je za Kujundžićem i zaustavio ga u kontranapadu kod rezultata 30:13. A upravo je Zadranin pogodio i tricu kojom je zaključena serija domaćih za uvjerljivo vodstvo 35:13 u 14. minuti igre.

A onda se na parket vratio Marinelli, koji je nastavio pogađati i asistirati, dok je Lisica pokupio promašaj Čakaruna – 43:22. I Đugum je budio riječku publiku, tricom iz kornera donio je vodstvo 54:29 samo 15 sekundi prije kraja prvog poluvremena. Šiško je malo smanjio zaostatak, ali 54:31 na velikom odmoru već je označilo lagani početak slavlja na Kozali. Osječani se, doduše, nisu predavali. Uspjeli su u trećoj dionici doći na “minus 12” (61:49), a bilo je i 79:68 pet minuta prije kraja…

No, Čakarun je položio za 81:68 za gromoglasno slavlje na tribini, a jednak je učinak ranije imala i trica Lisice (76:61). Do prevelikog opuštanja u domaćim redovima ipak nije došlo, ali na kraju je jedino bitno – Kvarner je ponovo premijerligaš!

Objava Kvarner 2010 se nakon dugih sedam godina vratio u Premijer ligu! Riječani na krilima pune dvorane nadigrali Osječane pojavila se prvi puta na Novi list.