Čudesan rezultat hrvatskog tinejdžera sve je oduševio, Hrvatska ima europskog prvaka

dnevno - prije 3 mjeseca - link

Sjajne vijesti za Hrvatsku dolaze iz Poljske, gdje je hrvatski tinejdžer Matija Legović (18) osvojio zlatnu medalju u disciplini masovni start na Europskom prvenstvu za juniore u poljskim Jakuszycama.

Mladi hrvatski biatlonac je slavio sa četiri promašaja i 20 sekundi prednosti pred drugoplasiranim. Ovaj rezultat odličan je uvod za iduće natjecanje, Svjetsko juniorsko prvenstvo na kojem je Legović prošle sezone osvojio srebro i broncu, a ove godine održava se u Estoniji od 23. veljače do 2. ožujka.

Podsjećamo, srebro je zaslužio u u kazahstanskom Ščučinsku u disciplini sprint 7.5 kilometara, a broncu na istom mjestu u disciplini pojedinačno 12.5 kilometara.

Nasljednik Jakova Faka

Srebro je tada osvojio s dvije promašene mete, po jednu je promašio u ležećem i stojećem stavu i na koncu je imao šest i pol sekundi zaostatka iza Norvežanina Kaspera Kalkenberga koji je imao tri promašaja.

Legović je Hrvatsku i na XVI. zimskom izdanju Europskog olimpijskog festivala mladih u Italiji na kojem je bio hrvatski stjegonoša na otvaranju natjecanja u Trstu zajedno s Dorom Ljutić.

Tada je zauzeo peto mjesto u sprinti na 7.5 kilometara i 13. mjesto u utrci na 12.5 kilometara. Smatraju ga iznimnim talentom, a neki su mu nadjenuli nadimak ‘Novi Jakov Fak‘, po bivšem hrvatskom biatloncu koji je prešao pod slovensku zastavu 2010. godine.

Igrači Hajduka išli prema svlačionici, slijedila neviđena scena usred utakmice: ‘Dođite vamo’

Objava Čudesan rezultat hrvatskog tinejdžera sve je oduševio, Hrvatska ima europskog prvaka pojavila se prvi puta na Dnevno.hr.