Zadar uvjerljivo nadigrao Split za svoju petu titulu hrvatskog prvaka!

novilist - prije 4 tjedna - link

ZADAR Peta utakmica finalne serije FAVBET Premijer lige: Zadar – Split 93:66 (26:18, 23:13, 26:16, 18:19). Dvorana »Krešimir Ćosić«. Gledatelja 9.500. Suci: Vovk, Jovović i Gracin.

ZADAR: Lakić 18, Ramljak 14 (4-5), Božić 19 (6-6), Drežnjak 9 (2-2), Mazalin 5 (3-4), Davis 9 (2-4), Klarica 2, Vujačić, Žganec 10 (3-4), Mekić 5 (1-1), Jambrović 2 (2-2), Grbić.

SPLIT: Kalajžić 11 (3-3), Perković 5, Shorter 18 (5-6), Tišma 4, Sullivan 4 (0-1), Funderburk 3 (1-1), Runjić 7 (2-2), Kučić 9 (2-2), Vuko 1 (1-2), Dubravčić, Klepo, Ljubičić 4.

Košarkaši Zadra obranili su titulu hrvatskog prvaka i tako dodali i peti trofej u svoju riznicu! Zadrani imaju i devet trofeja pobjednika Hrvatskog kupa, šest jugoslavenskog prvenstva, kao i jedan kup bivše države. Splićani nisu uspjeli iznenaditi u punom Krešinom domu i prekinuti dugi post od 21 godine…

Zadrani su pali pred kraj sezone, njihov najbolji igrač Luka Božić je već neko vrijeme mislima u Valenciji ili pak nekom drugom klubu, zbog čega su Žuti uspjeli u finalnoj seriji dva puta slaviti nad favoriziranom Jusupovom momčadi. Više od toga Zadar nije dopustio.

Trener Splita Slaven Rimac krenuo je u utakmicu s dvije promjene, Riječanin Vito Kučić i Tonko Vuko su startali umjesto Kalajžića i Tišme. Kučić je na poluvremenu bio i najbolji strijelac Splita, ali s tek devet poena, dok je u tom razdoblju Božić upisao već 17, a njegov Zadar vodio je 49:31.

Može se, stoga, reći kako su domaći riješili pitanje pobjednika već nakon prvih 20 minuta. Susret je bio u egalu do negdje 13. minute, kada su Zadrani nanizali nekoliko trica (34:22), iako su se na početku više koristili spuštanjem lopte pod koš. Zadar je ipak dominantniji u visini i jačini, a Splitu ovoga puta nije išlo na vanjskoj liniji.

Također, u prvih 13 minuta Split je izgubio sedam lopti, dok Zadar niti jednu! Nemoćna je bila splitska obrana. Zadar je u drugo poluvrijeme ušao s nevjerojatnih 15 vezanih poena (pet trica zaredom!) za vodstvo 64:31 u 24. minuti…

Objava Zadar uvjerljivo nadigrao Split za svoju petu titulu hrvatskog prvaka! pojavila se prvi puta na Novi list.

KK Split (10)KK Zadar (7)Košarka (280)Sport (9136)