Barcelona na vrhu ljestvice ima 15 bodova, odnosno, četiri više od madridskog Reala i Villarreala. Girona je dosad skupila sedam bodova.

U epicentru prvog poluvremena bio je Lamine Yamal koji je postigao dva pogotka za 2-0 gostiju. Prvo je u 30. minuti ukrao loptu Davidu Lopezu i zabio za 1-0, dok je sedam minuta kasnije povećao na 2-0.

Odmah na startu drugog dijela zabljesnuo je Dani Olmo te je odlično pogodio iz poluvoleja iskosa za 3-0. U 64. minuti gosti su izveli novu lijepu akciju koja je bila zaključena pogotkom Pedrija za 4-0. Domaćin se do kraja zadovoljio barem počasnim golom, strijelac je bio Stuani u 80. minuti.

U prvom nedjeljnom susretu nogometaši Celte su osvojili tri domaća boda nakon 3-1 pobjede protiv Valladolida. Upisala je Celta time treću ligašku pobjedu u sezoni koja je podigla sastav iz Viga do četvrtog mjesta na ljestvici. Celta je dominirala tijekom prvog poluvremena te je zasluženo vodila 2-0 nakon golova Alvareza u 22. i Borje Iglesiasa u 35. minuti.

Gosti iz Valladolida su odmah početkom drugog dijela smanjili golom Raula Mora u 50. minuti, ali poraz ipak nisu izbjegli. Sve je zaključeno golom Grka Douvikasa u 91. minuti. Valladolidu je to treći ligaški poraz u sezoni. Gosti su od 81. minute igrali s desetoricom, a hrvatski nogometaš Stanko Jurić je za Valladolid zaigrao od 64. minute.