dnevno - prije 3 mjeseca - link

Pozitivni šok smjenom trenera ponekad upali, a ove subote je definitivno bilo tako u Puli, gdje je domaća Istra 1961 u 22. kolu SuperSport HNL-a s 1:0 slavila protiv Osijeka. Bio je to pobjednički povratak Paola Tramezzanija u hrvatski nogomet. Talijanski trener, koji je ranije vodio Hajduk, ovog je tjedna došao na klupu Istre, a za početak u novom klubu priredio je veliko iznenađenje protiv četvrtoplasiranog na ljestvici.

Odlučujući gol dogodio se u završnici prvog poluvremena, u 43. minuti. Strijelac je bio Emmanuel Ekong na asistenciju Mateja Vuka, a kako je izgledao trenutak koji se pokazao presudnim u ovom susretu i donio je 53-godišnjem talijanskom treneru pobjednički povratak u hrvatski nogomet, pogledajte – OVDJE.

Za Istru je ovo bila prva pobjeda u službenoj utakmici još od početka prosinca. U međuvremenu je momčad iz Pule imala tri poraza i jedan neriješeni rezultat u prvenstvu, a bilo je tu i ispadanje iz SuperSport Kupa porazom od Varaždina, što je sve skupa dovelo do smjene Španjolca Davida Catale s klupe.

Nadaju se pomaku na ljestvici

Istra je dolaskom bivšeg trenera Hajduka na klupu napravila rezultatski pomak, a sada se nada i pozitivnoj promjeni na ljestvici na kojoj je i dalje pretposljednja, s velikih 17 bodova više od Rudeša koji će se teško pomaknuti s dna ljestvice do kraja sezone.

Što se tiče pulske momčadi, za pomak na ljestvici će imati još dosta posla s obzirom na to da ima četiri boda zaostatka za osmoplasiranim Varaždinom, od kojeg ima i utakmicu više. Varaždinci su jučer u prvoj utakmici ovog kola kod kuće s 1:0 svladali Rudeš.

Osijek je ostao četvrti, a nakon svojeg poraza ima tri boda više od Lokomotive, uz utakmicu više od zagrebačkog kluba.

Teniskim lopticama prekinuta povratnička utakmica Bjelice, Hrvatu na drugoj strani stradala glava

Objava Vratio se u hrvatski nogomet i odmah srušio Osijek, veliko iznenađenje bivšeg hajdukovca pojavila se prvi puta na Dnevno.hr.

hnl (113)Istra 1961 (9)nogomet (1708)osijek (40)Sport (7662)SuperSport HNL (70)