Pogodak vrijedan tri boda postigao je Dimitar Mitrovski u 51. minuti iz jedanaesterca, s tim da su brojne odlične prilike tijekom susreta propustili gosti. Varaždin je stigao do druge pobjede u sezoni te je s osam bodova trenutačno na petom mjestu ljestvice.

Lokomotiva je i dalje bez pobjede. Ima tek dva boda i jedino je ispred Osijeka i Slaven Belupa, posljednje dvije momčadi s ljestvice.

Od samog početka se Varaždin postavio vrlo hrabro te je brzo pokazao da je na ovo gostovanje stigao po tri boda. Prvu veliku šansu na ogledu su imali gosti, u 20. minuti je Šego poslao dobru povratnu loptu prema Dabri, ali je varaždinski napadač naciljao suparničkog vratara.

Bolje je tijekom prvog poluvremena izgledao Varaždin koji je nastavio s napadima te je djelovao opasnije. Novu šansu za vodstvo imali su gosti u 35. minuti. Prvo je udarac Šege obranio vratar Lokomotive Šubarić, dok je na odbijenu loptu natrčao Mitrovski i pogodio okvir vrata.

Šest minuta kasnije je napokon uzvratila Lokomotiva. Mudražija je lijepo prošao i uposlio Čopa koji se ipak nije snašao u vrlo povoljnoj situaciji. Na samom kraju prvog poluvremena opet je u krupnom planu bio Šego, ali se i tada domaćin nekako iščupao i ostao bez primljenog pogotka.

Lokomotiva se ipak nije spasila na samom početku drugog dijela. Vratar Šubarić je srušio sveprisutnog Šegu, a iz jedanaesterca je za 1-0 gostiju pogodio Mitrovski u 51. minuti. Samo nekoliko trenutaka kasnije mogao se Varaždin potpuno približiti osvajanju tri boda. Dabro je izbio sam pred Šubarića, prebacio ga je, ali nije bio precizan.

Kako je cijelu utakmicu Varaždin bio bolji u takvom ritmu je ogled i priveden kraju, a Lokomotiva može biti zadovoljna što je izgubila tek s 0-1. U 78. minuti, nakon novog sjajnog prodora Šege, vratnicu je pogodio Mitrovski, dok je u 83. minuti Mamić vrlo opasno pucao, ali je odlično reagirao Šubarić.

U 20.45 sati igra se posljednja utakmica ovog kola, ujedno i derbi. Na Rujevici se sastaju aktualni doprvak Rijeka i aktualni prvak Dinamo.