dnevno - prije 2 mjeseca - link

Barcelona – Napoli 2:1, Arsenal – Porto 1:0

45′ – Završeno je prvo poluvrijeme na Olimpijskom stadionu u Barceloni, a do kraja prvih 45 minuta došlo se i u Londonu.

41′ – GOL – Arsenal je u Londonu poveo zaslugom Leandra Trossarda! Sada je ukupnih 1:1 u ogledu domaćih Topnika s Portom.

34′ – Napoli je mogao do izjednačenja, Ter Steten je obranio opasni udarac Di Lorenza glavom.

30′ – GOL – Napoli je smanjio na 2:1, zabio je bivši igrač Dinama Amir Rrahmani!

18′ – Osimhen je mogao smanjiti zaostatak gostiju, Ter Stegen je obranio Osimhenov opasni udarac s desne strane 16-erca.

17′ – GOL – Barcelona je povela s 2:0, prednost domaćih povećao je Joao Cancelo!

15′ – GOL – Barcelona vodi protiv Napolija, zabio je Fermin Lopez!

12′ – Barcelona je nakon rane Osimhenove šanse preuzela kontrolu i počela napadati. Prvu veću šansu imao je Fermin Lopez koji je probao prebaciti protivničkog golmana Mereta s ruba 16-erca, ali prebacio je i gol.

4′ – Osimhen je izbjegao zamku zaleđa i pobjegao obrani Barcelone, ali pucao je preslabo za Ter Stegena na golu domaćih. Bila je to dobra prilika za goste iz Italije, otvaralo im se i puno više.

1′ – Počela je utakmica u Barceloni, a igra se i u Londonu!

Prvih 11 Barcelone: Ter Stegen – Kounde, Araujo, Cubarsi, Cancelo – Gündoğan, Christensen, Lopez – Yamal, Lewandowski, Raphinha

Prvih 11 Napolija: Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Jesus, Mario Rui – Anguissa, Lobotka, Traore – Politano, Osimhen, Kvaratskhelia

Prvih 11 Arsenala: Raya – White, Saliba, Gabriel, Kiwior – Odegaard, Jorginho, Rice – Saka, Havertz, Trossard

Prvih 11 Porta: Costa – Mario, Pepe, Otavio, Wendell – Varela, Gonzalez – Conceicao, Pepe, Galeno – Evanilson

Prva ovotjedna večer osmine finala Lige prvaka donosi uzvratne utakmice u parovima Barcelona – Napoli i Arsenal – Porto. Barcelona će na domaćem terenu protiv Napolija tražiti spas sezone u dvoboju dva prvaka iz prošle sezone, onog španjolskog i talijanskog, a Arsenal se nada preokretu i prolasku u četvrtfinale u utakmici protiv gostiju iz Portugala.

Prva utakmica u paru Barcelona – Napoli je u Napulju bila završena s 1:1, dok je Porto stekao prednost pred Arsenalom dolaskom do 1:0 na domaćem terenu. U Londonu je, tako, u igri iznenađenje, a vidjet ćemo hoće li ga Arsenal uspjeti izbjeći pred svojim navijačima.

Podsjetimo, prošlog tjedna su u četvrtfinale ušli branitelj naslova Manchester City, Real Madrid, Bayern i Paris SG. U srijedu su na rasporedu uzvratne utakmice osmine finala u parovima Inter – Atletico Madrid i PSV – Borussia Dortmund. Inter je u prvoj utakmici protiv Atletica kod kuće došao do 1:0, dok su PSV i Borussia u Eindhovenu odigrali bez pobjednika, 1:1.

Objava (Uživo) Barcelona s dva gola krenula po četvrtfinale, a onda ih zabrinuo bivši igrač Dinama pojavila se prvi puta na Dnevno.hr.

Barcelona (29)liga prvaka (61)nogomet (1709)Sport (7663)