U SRIJEDU RUDEŠ – RIJEKA (14) Sopić: Zanima me samo prolaz u Kupu

riportal - prije 2 mjeseca - link

Rijeka u srijedu od 14 sati gostuje kod Rudeša u utakmici četvrtfinala Kupa Hrvatske

No još uvijek se priča o utakmici protiv Dinama

”Definitivno da smo drugo poluvrijeme morali igrat nogomet a ne preskakati igru. U nogometu je to tako, sve se svodi na 3-4 kontranapada. Da igramo protiv neke druge momčadi bez problema bi razigrali i poentirali, tamo smo se spetljali.”, poručio je Sopić za Kanal Ri.

Kazna je stigla u zadnjim sekundama utakmice, što često zna loše djelovati na ekipu.

”Pored svega toga, taj gol koji smo dobili u zadnjoj minuti – ne smijemo dobiti. Mislim da smo prava ekipa i da nas to nije nimalo poremetilo. Na jako dobrom smo putu i mi idemo dalje.”, ističe Sopić.

Nova stanica je već iza ugla jer Rijeka, osim što je prva na ljestvici, ima visoke ambicije i u Kupu Hrvatske.

“Dobro da je kup utakmica. Uvijek kad imate utakmice, igrači vole što manje trenirati, nemamo se sto lagati. Atmosfera je dobra, ne voliš gubiti, imali smo 6 pobjeda u nizu, idemo dalje i to je to.”, kaže trener Rijeke.

Bez obzira što je Rudeš posljednji na ljestvici, upravo je u Kupu upisao zadnju pobjedu izbacivši Slaven Belupo.

”Rekao sam dečkima – zanima me samo prolaz, bacat se na glavu, da će biti lagano, neće biti lagano. Pošto sam iz tog kvarta, znam kako je kad Rudeš igra kod kuće”, ističe Sopić.

Rijeka također pamti kako je igrati protiv Rudeša na njihovom stadionu. Gostovali su tamo 2016. godine u osmini finala i nakon malo više od pola sata igre vodili 3:0. Rudeš je u drugom poluvremenu nadoknadio zaostatak te je utakmica otišla u produžetak gdje je Rijeka ipak izborila četvrtfinale. Na kraju te sezone Rijeka je osvojila duplu krunu!, piše Kanal Ri.

The post U SRIJEDU RUDEŠ – RIJEKA (14) Sopić: Zanima me samo prolaz u Kupu appeared first on Riportal.

HNK Rijeka (95)nogomet (1708)rudeš (13)Sport (7678)željko sopić (45)