U samo četiri dana Hajduk je uprskao sezonu, a Dinamo se vratio u život

dnevno - prije 4 tjedna - link

U samo četiri dana Hajduk je uprskao sezonu, a Dinamo se vratio u život. Nakon prvenstvene 1-0 pobjede u subotu, u Kup dvoboju identičnim rezultatom Dinamo je opet slavio na poljudskom travnjaku. Ispočetka moramo reći, posve zasluženo. Iako je Hajduk dao sve od sebe, što se tiče borbenosti i htijenja, iako je u igru konačno nakon rehabilitacije ušao i Ivan Perišić, Dinamo je ostavio bolji dojam, napose u prvih 45 minuta, a najbolji igrač Hajduka bio je vratar Ivan Lučić koji je zamijenio ozlijeđenog Kalinića. Samo on je obranio nekih pet-šest Dinamovih zicera.

Hajduk koji je u zadnje dvije sezone osvojio dva Kupa ive sezone dugo je slovio kao kandidat za osvajanje naslova prvaka, no nakon Nove godine bijela momčad je potonula i ova dva poraza protiv najvećeg rivala na svom terenu samo je kulminacija nevolja u koje je zapao ovaj klub.

Dinamo je uistinu propustio unakaziti Hajduk u prvome poluvremenu. Nakon prvog gola Sandra Kulenovića u 16. minuti koji je iskoristio neuhvaćenu loptu vratara Kalinića, Hajduk se posve pogubio. Niti je napadački bio djelotvoran, a u obrani je bio izbezumljen.

Prilike Dinama

Kako se Kalinić kod primljenog gola ozlijedio tako je na vrata Splićana stao Lučić. Koji je potom tri-četiri puta spašavao Hajduk od padanja u veći rezultatski zaostatak. Tukli su Kulenović, Petković, Lučić je sve spašavao. Hajduk je izgledao poražavajuće.

Naravno, pritom su Hajdukovi navijači bjesnili, jer Dinamo je bio posve dominantan, čak i superioran. Zvižduci su se orili poljudskim stadionom…

Nastavak tek što je počeo opet je Petković imao veliku šansu, ali u junaka se promicao vratar Lučić. Hajduk se i dalje mučio s organizacijom napada i djelovao je bezopasno.

Debi Perišića

Najveće uzbuđenje kod Hajdukovih navijača dogodilo se kada se s klupe za pričuve ustao Ivan Perišić ustao i otišao na zagrijavanje. U igru je ušao u 72. minuti umjesto Hrgovića. No, nije se u igri Hajduka nešto znatno promijenilo. Napadi su bili stihijski, neorganizirani, Dinamo je lako otklanjao opasnosti. Makar, Perišić je s par poteza pokazao da je iznad svih igrača Hajduka.

Da bi imali ipak sve elemente dramatike dogodila se vratnica Hajduka u posljednjim trenucima sudačke nadoknade. ‘Nesretnik’ koji je uputio taj udarac bio je Sigur.

Frustracije nakon utakmice među domaćim navijačima bile su velike, dio je uskočio u teren namjeravajući se obračunati s gostujućim pristalicama, no specijalna policija uspjela je spriječiti veći incident. Hajduka očekuju burni dani.