Hrvatski prvak je furiozno ušao u susret i u prvih pola sata zabio je tri gola riješivši pitanje pobjednika.

“Modri” su poveli u 13. minuti golom Arbera Hoxhe koji je glavom pogodio nakon ubačaja Marka Pjace. Samo šest minuta kasnije Martin Baturina je ubacio iz kornera, a Kevin Theophile-Catherine glavom povećao prednost.

Sjajnih pola sata Dinamo je zaokružio i trećim golom. Bila je to brza kontra Dinama, Baturina je povukao te asistirao za Sandra Kulenovića koji je lijepo zabio pod prečku za 3-0.

Kulenović je u 49. minuti zabio svoj drugi gol za 4-0, da bi priču zaključio Ronael Pierre-Gabriel upisavši se među strijelce u 79. minuti na još jednu, već treću Baturininu asistenciju.

Nažalost, otvaranje nove sezone HNL-a između Dinama i Istre pokvarilo je veliko nevrijeme uz jake pljuskove koje je pola sata prije početka susreta pogodilo Maksimir ispraznivši dio tribina.

Dodajmo i kako je španjolski reprezentativac Dani Olmo u poluvremenu sišao na teren pozdravivši navijače koji su mu pružili velike ovacije. Olmo je u Dinamu proveo šest godina prije nego je 2020. preselio u RB Leipzig.

U subotu je na rasporedu susret između Gorice i Varaždina, dok se u nedjelju sastaju Rijeka – Lokomotiva, Hajduk – Slaven Belupo, te Osijek – Šibenik.