Trenutak koji je izazvao delirij u Splitu: Lukavstvom legende ispisana je povijest

dnevno - prije 2 mjeseca - link

Datum 21. ožujka 1984. godine posebno je ispisan u povijesne stranice Hajduka. Tada je splitski klub u uzvratnoj utakmici Kupa UEFA savladao prašku Slaviju s 2:0 i tako izborio plasman u polufinale natjecanja.

Bio je to izrazito dramatičan ogled kojeg je odlučilo lukavstvo legendarnog Bake Sliškovića iz slobodnog udarca u 119. minuti. Nakon tog trenutka eruptirao je stadion na Poljudu.

Prva utakmica u Pragu završila je 1:0 pobjedom Sparte. Pred nekih 36.000 gledatelja Ivan Hašek je u 50. minuti zabio za pobjedu Sparte i prednost uoči uzvrata u Splitu.

Slišković iznenadio vratara

U toj utakmici žute kartone dobili su Zlatko i Zoran Vujović, te Branko Miljuš, zbog čega nisu mogli nastupiti u uzvratu, dok se Dušan Pešić ozlijedio u posljednji tren.

A u uzvratnoj utakmici u Splitu Hajduk je ostvario rekordan prihod s jedne utakmice u povijesti kluba, prodavši čak 48.082 ulaznice. A ‘Bijeli’ su već od starta odlučno jurnuli nadoknaditi prednost Čeha iz prvog susreta, te su u 18. minuti uspjeli povesti golom Ivana Gudelja.

Do kraja regularnog dijela susreta golova više nije bilo, pa su se igrali produžeci, a tamo se istaknuo legendarni Baka Slišković. Prvo je Gudelj prodorom po lijevom boku izborio slobodni udarac iz kojeg je potom Slišković zabio pogodak. U trenucima kada su svi očekivali ubacivanje Slišković je odapeo izravno prema vratima, iznenadio vratara i izazvao delirij na Poljudu. Hajduk je tom pobjedom ušao u polufinale Kupa UEFA gdje je kasnije poražen od Tottenhama.

Slavni voditelj isprovocirao Mamića u studiju: Zdravko urlao, pa pobjegao iz Hrvatske

Objava Trenutak koji je izazvao delirij u Splitu: Lukavstvom legende ispisana je povijest pojavila se prvi puta na Dnevno.hr.