Trener Reala jako naljutio Hrvata, jasan je razlog zašto već pakira svoje kofere

dnevno - prije 1 mjesec - link

Hrvatski košarkaški reprezentativac Mario Hezonja na izlaznim je vratima Real Madrida. Ako je uoči nedjeljne utakmice španjolskog prvenstva protiv Manrese i bilo nekakve dileme, čini se da je sada situacija potpuno jasna.

Hezonja je u redove Reala stigao 2022. godine iz UNIKS-a, a aktualni mu ugovor istječe na kraju aktualne sezone. Iako se dugo nagađa o tome hoće li potpisati novi ugovor uslijed interesa Panathinaikosa, čini se da je odluka već donesena. Jer Real je jučer iznenađujuće kod kuće izgubio od Manrese 83:72 u 27. kolu španjolskog prvenstva, a Hezonja u tom susretu nije dobio priliku za igru.

Iako je ove sezone ponajbolji igrač Reala i iako je svega par dana ranije Zvezda na krilima Hezonje i Džanana Muse pobijedila Crvenu zvezdu u Euroligi, protiv Manrese mu trener Chus Mateo nije ukazao povjerenje i jedini je od svih igrača Reala registriranih za utakmicu koji nije dobio priliku za igru.

Cordon Press Baloncesto/Guliver Image

Novac nije glavni motiv?

Hezonja je vidno nezadovoljan sjedio na klupi čitav susret i gledao kako njegova momčad tone u poraz bez mogućnosti da joj pomogne. A da je totalno izvan utakmice vidjelo se jako dobro i na poluvremenu kada jedini od svih igrača nije slušao upute trenera pred nastavak.

Nagađalo se dugo vremena da je financijska pozadina razlog njegovog vjerojatnog prelaska u atenski klub, ali španjolski mediji nagađaju da je pravi razlog želja za većom minutažom jer pod Mateom ne dobiva priliku za igru onoliko koliko bi želio.

Činjenica je da Mateo uslijed Realovog zgusnutog rasporeda često rotira momčad punu zvijezda, ali svakako je veliko iznenađenje da u trenucima kada je Real gubio Hezonja nije dobio ni minute. U redovima Panathinaikosa Hezonja je inače već igrao 2021. godine po povratku iz SAD-a.

Đokovićeva majka iznenada prestala biti katolkinja, ocu Hrvatu jednu stvar jako zamjera

Objava Trener Reala jako naljutio Hrvata, jasan je razlog zašto već pakira svoje kofere pojavila se prvi puta na Dnevno.hr.

Košarka (208)Mario Hezonja (7)real madrid (111)Sport (7649)