dnevno - prije 1 mjesec - link

Igranje najvećeg hrvatskog derbija na Veliku subotu, u uskrsnom vikendu, bilo je tema i jedne reakcije na tribinama u ranoj fazi susreta Hajduka i Dinama na Poljudu u 28. kolu SuperSport HNL-a. Reakcija navijača Hajduka s tribina bila je usmjerena na Hrvatski nogometni savez, ali dotaknula se i izbornika Zlatka Dalića, preciznije, Dalićeve vjere, u poruci koju su ovom prilikom povezali s HNS-om.

“Slogani Saveza – obitelj i domovina, krunica izborniku u ruci. I ove godine rugate se Isusovoj muci”, pisalo je na transparentu koji je Torcida razvila u prvom poluvremenu, dok je na semaforu bilo 0:0, prije nego je Bruno Petković pogodio za vodstvo Dinama.

Petkovićev gol je nakratko utišao atmosferu na Poljudu koja je prije toga bila vrlo poticajna za Hajduk. Splitski Bijeli su uglavnom držali loptu prije nego je hrvatski reprezentativni napadač zabio za goste, no nedostajale su prave prilike.

Velika koreografija na početku

Rana faza utakmice donijela je i veliku koreografiju Torcide, s porukom na transparentu na kojem je pisalo “South will rise again”, uz prikazani lik kauboja u bojama Torcide naoružanog s dva pištolja.

Na terenu, Dinamo je Petkovićevim golom iz 39. minute došao do vodstva s kojim je otišao na predah na poluvremenu derbija, a nakon toga, Marko Livaja mogao je izjednačiti za Hajduk, no poravnanje domaćih spriječio je francuski stoper Maxime Bernauer izbacivanjem lopte praktički s gol-linije.

Prije kraja prvog poluvremena, Dinamo je mogao povećati svoju prednost, ali Martin Baturina pucao je u stativu s ruba kaznenog prostora.

Petković zabio, Dinamo vodi u derbiju: Precizni Vatreni srušio atmosferu na Poljudu

Objava Torcida napada HNS, prozvala i Dalića: ‘Krunica u ruci, a i ove godine se rugate Isusovoj muci’ pojavila se prvi puta na Dnevno.hr.

dinamo (349)hajduk (255)HNS (32)nogomet (1666)Sport (7584)Torcida (46)zlatko dalić (39)