U finalu koje je na rasporedu u nedjelju Srbija čeka pobjednika drugog polufinala u kojem se sastaju Hrvatska i Mađarska. Taj se susret igra ovog petka s početkom u 19.35 sati.

Srbija ima u vaterpolu zlatne medalje iz Tokija i Rio de Janeira, dok je brončana bila u Londonu i Pekingu. Amerikancima ostaje borba za broncu, a dosad su kroz povijest osvojili tri srebra i jednu broncu.

Nikola Dedović je postigao četiri pogotka za Srbiju, dok je tri dodao Nikola Jakšić. Radoslav Filipović je imao deset obrana. Kod Amerikanaca je Marko Vavic dao dva gola, dok je Adrian Weinberg upisao 13 obrana.

Nakon 2-2 u prvoj četvrtini Srbija je u drugoj dionici prva došla do značajnije prednosti. Povela je 4-2 te je održavala takvu prednost do prvog većeg odmora. Na kraju druge dionice Srbi su imali prednost od 6-4.

Svoj treći pogodak na susretu Dedović je postigao početkom treće četvrtine kada je Srbija po prvi puta povela s tri razlike, 7-4. Kroz posljednje dvije četvrtine igralo se vrlo tvrdo, fizički žestoko s obje strane, ali Amerikanci nisu u ni jednom trenutku došli do jednog gola minusa te nisu uspjeli ugroziti slavlje Srbije.