Olimpijski i svjetski viceprvak je u polufinalu bio drugi, a finale je završio kao osmi s ocjenom 11.333 nakon što je pao s preče, a onda i pogriješio.

Zlato je osvojio Shinnosuke, koji je osvojio broncu na ručama, s ocjenom 14.533, dok je srebro pripala Kolumbijcu Angelu Barajasu. Broncu su podijeli Kinez Zheng Boheng (13.966) i Tajvanac Chia Hung Tang (13.966).

Talijanka Alicia d’Amato osvojila je zlatnu medalju na gredi dobivši ocjenu 14.366 za svoju vježbu.

Kineskinja Zhou Yaqin osvojila je srebrnu medalju s ocjenom 14.100, a još jedna Talijanka Manila d’Esposito broncu (14.000).

Američka gimnastičarka Simone Biles ostala je bez medalje na gredi, natjecanje ja završila na petom mjestu nakon što je pala s grede tijekom vježbe. Do sada je na Oimpijskim igrama osvojila sedam zlatnih medalja.