Srbi se okomili na svoje usprkos pobjedi: ‘Blamaža Orlova, ovakvo dalje ne može’

dnevno - prije 2 mjeseca - link

Srpska nogometna reprezentacija pobijedila je Cipar 1:0 u prijateljskoj utakmici odigranoj u Larnaci. Gol odluke postigao je Sergej Milinković-Savić već u sedmoj minuti. Za pogodak mu je asistirao Lazar Samardžić iz slobodnog udarca, a Milinković-Savić je utrčao iz drugog plana i zatresao mrežu. Njegov pogodak možete pogledati OVDJE.

Svega četiri minute kasnije imala je Srbija priliku i povećati svoju prednost budući joj je dosuđen jedanaesterac, ali ciparski vratar obranio je udarac kapetanu ‘Orlova’ Aleksandru Mitroviću. Najbolju priliku Cipar je imao u 65. minuti, kada je Pitas s 20 metara pogodio vratnicu.

U utakmici protiv Cipra povijesne stranice srpske reprezentacije ispisao je Dušan Tadić. Naime, njemu je ovo bio 106. nastup u srpskom dresu, čime je prestigao dosadašnjem rekordera Branislava Ivanovića. Iza njih na ljestvici slijede Dejan Stanković sa 103 nastupa, Savo Milošević sa 102, te Aleksandar Kolarov s 94 odigrana susreta.

Screenshot: Telegraf

Kritike srpskih medija

A zanimljivo je kako su usprkos pobjedi na srpskim portalima osvanuli kritički naaslovi za momčad pod vodstvom Dragana Piksija Stojkovića. Naime, prethodno pobjedi protiv Cipra Srbija je poražena od Rusije s visokih 4:0 i očito predstava u ovom susretu nije isprala gorak u toj spomenutoj utakmici.

“Blijeda Srbija slavila na Cipru. Orlovi s ovakvom igrom nemaju što tražiti u Njemačkoj”, naslov je koji je osvanuo na Kuriru, dok b92 piše: “Očajna Srbija slavila na Cipru, pamtit će se samo rekord Tadića”.

“Srbija jedva sa 125. reprezentacijom svijeta! Orlovi neozbiljni, ovako ne može u Njemačkoj”, naslov je koji je osvanuo na Mondu, dok Blic navodi: “Orlovi krenuli furiozno, pa stali nakon promašenog penala Mitrovića. Minimalac Srbije na Cipru.” Možda najkritičniji bio je Telegraf koji piše o ‘Blamaži Orlova na Cipru usprkos pobjedi.” U tekstu se dodaje kako je “Srbija uz malo sreće došla do trijumfa, a Stojković je morati na puno toga popraditi kako bi trgnuo Orlove do početka Eura.”

U Jugoslaviji je bila velika zvijezda, a sad su je ljudi totalno zaboravili

Objava Srbi se okomili na svoje usprkos pobjedi: ‘Blamaža Orlova, ovakvo dalje ne može’ pojavila se prvi puta na Dnevno.hr.

nogomet (1722)Sport (7672)Srpska nogometna reprezentacija (5)