U sjajnom finalu igranom na Parku prinčeva španjolska reprezentacija je pobijedila domaćina Francusku nakon produžetaka sa 5-3.

Španjolcima je to drugo olimpijsko zlato nakon slavlja 1992. u Barceloni.

Počelo je sjajno za domaćine, veznjak Stuttgarta Enzo Millot je u 11. minuti doveo Francusku u vodstvo. Međutim, “Furija” je u idućih 17 minuta okrenula rezultat s tri gola.

Napadač Barcelone Fermin Lopez je izjednačio u 18. minuti, a isti je igrač u 25. minuti zabio i drugi gol. Samo tri minute kasnije veznjak Villarreala Alex Baena je doveo Španjolsku do 3-1 prednosti.

Francuska je bila korak do smanjenja zaostatka u 57. minuti, no Manu Kone je pogodio prečku. U 78. minuti Francuska je smanjila, a pogodak je zabio Maghnes Akliouche.

U trećoj minuti nadoknade domaćin je uspio izjednačiti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Jean-Philippe Mateta. Brazilski sudac Ramon Abatti je dosudio jedanaesterac zbog prekršaja Turrientesa na Kalimuendu.

Španjolska je do nove prednosti stigla u 100. minuti golom napadača Raya Vallecana Sergija Camella, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Camello u 120. minuti.

U susretu za 3. mjesto Maroko je u četvrtak u Nantesu deklasirao Egipat sa čak 6-0.

Bronca je marokanskoj reprezentaciji uvjerljivo najveći uspjeh na olimpijskim igrama. Do Pariza su nastupili na OI u Barceloni (1992), Sydneyju (2000), Ateni (2004) i Londonu (2012) i nikada nisu prošli skupinu.

Napadač Betisa Abde Ezzalzouli doveo je Maroko u vodstvo u 23. minuti, a samo tri minute kasnije Soufiane Rahimi je povećao prednost.

Veznjak Genka Bilal El Khannouss je u 51. minuti zabio za 3-0, da bi Rahimi u 64. minuti postigao svoj drugi gol na utakmici. Za napadača Al Aina bio je to već osmi pogodak na turniru i uvjerljivo je najbolji strijelac.

Do kraja susreta za Maroko su zabili i Akram Nakach (73) i kapetan Achraf Hakimi (87).