Hrvatski vaterpolisti su odlično otvorili susret, poveli su 2-0 i 3-1, međutim Crna Gora je u drugoj četvrtini uspjela izjednačiti pa je na polovici igre bilo 5-5.

Međutim, u trećoj dionici “barakude” su pobjegle na +2 (8-6), da bi na otvaranju posljednje četvrtine s dva gola u nizu povele sa velikih četiri razlike (10-6) načinivši veliki korak prema pobjedi.

Crna Gora je s dva gola u nizu zaprijetila, ali više od toga nije išlo. Na koncu je završilo 11-8.

Najefikasniji igrači u redovima aktualnih svjetskih prvaka i europskih doprvaka bili su Loren Fatović s tri, te Luka Bukić, Rino Burić i Marko Žuvela sa po dva gola, dok su hrvatski vratari Marko Bijač (5) i Toni Popadić (3) sakupili osam obrana

Na suprotnoj strani najefikasniji je bio Bogdan Đurđić s tri gola, dok je Dejan Lazović upisao 11 obrana.

U prvom susretu iz skupine A Italija je pobijedila SAD sa 12-8, a nešto kasnije još se sastaju Rumunjska i Grčka.

Drugi nastup hrvatski vaterpolisti imat će za dva dana protiv Italije. U 2. kolu snage će odmjeriti i Grčka – Crna Gota, te SAD i Rumunjska.

Do kraja natjecanja po skupinama, “barakudama” slijede i susreti protiv Rumunjske (1. kolovoza), Grčke (3. kolovoza) i SAD (5. kolovoza).

Plasman u četvrtfinale izborit će četiri najbolje ekipe.