Sinkovići su postali najtrofejniji hrvatski olimpijci s ljetnih Igara u povijesti

novilist - prije 2 sata - link

Hrvatski veslači Valent i Martin Sinković osvojili su svoje treće zlatna medalje na olimpijskim igrama u karijeri obranivši naslov olimpijskih prvaka u dvojcu na OI u Parizu.

Sinkovići su do zlata stigli fantastičnim finišom, 500 metara prije cilja bili su četvrti s dvije i pol sekunde zaostatka za vodećim Britancima Oliverom Wynee-Griffithom i Tomom Georgeom uz minimalni zaostatak za drugim Rumunjima i trećim Švicarcima.

No, tada su dignuli tempo, vrlo se brzo odvojili od Rumunja i Švicaraca da bi u zadnjih 100 metara dostigli i prestigli Britance te ciljem proći u vremenu 6:23.66 minuta, 45 stotinki ispred drugih Britanaca.

Bronce su osvojili aktualni svjetski prvaci Švicarci Roman Roeoesli i Andrin Gulich sa 6:24.76.

Ovo je četvrta olimpijska medalja za braću Sinković, nakon srebra u četvercu na pariće u Londonu 2012. te zlata u dvojcu na pariće 2016. u Rio de Janeiru i dvojcu 2021. u Tokiju.

Time su postali najtrofejniji hrvatski olimpijci s ljetnih Igara u povijesti.

Braća Sinković osvojila su i četvrtu medalju za Hrvatsku na Igrama u Parizu, nakon bronce Mirana Maričića u zračnoj šuški, zlata Barbare Matić u džudu te Donne Vekić koja je osigurala zlato ili srebro u tenisu.

Objava Sinkovići su postali najtrofejniji hrvatski olimpijci s ljetnih Igara u povijesti pojavila se prvi puta na Novi list.