Silvio Goričan s dva pogotka odveo Lokomotivu do bodova na Aldo Drosini

novilist - prije 3 sata - link

PULA U šestom kolu HNL-a nogometaši Lokomotive su upisali premijernu pobjedu u sezoni, pobijedili su u Puli domaćina Istru 1961 s 2-0 (1-0).

Oba pogotka za goste je postigao Silvio Goričan, prvi u 28., a drugi u 86. minuti. Njegova je momčad ostala na osmom mjestu ljestvice. Jednako tako je Istra 1961 ostala šesta.

Utakmicu je bolje otvorio domaći sastav, a po Lokomotivu je najopasniji bio Lawal. Prvo je u devetoj minuti pucao pored vrata, dok je u 17. poslao povratnu loptu prema Heisteru koji nije pogotkom zaključio akciju Istre 1961.

Prvu šansu Lokomotiva je imala u 24. minuti, pokušao je tada Vranjković, dok su gosti poveli u 28. minuti. Čop je proigrao Goričana, a ovaj je prvo prevario jednog suparničkog igrača i potom lijepo naciljao te pogodio za vodstvo prvoligaša iz Zagreba.

Samo dvije minute kasnije mogla je Lokomotiva povećati prednost, ali je Čop zakomplicirao u vrlo obećavajućoj situaciji.

Od starta drugog poluvremena žešće su prema suparničkim vratima krenuli domaći nogometaši. Prvo su sramežljivo prijetili, a onda je veliku priliku u 60. minuti imao Lawal. Sa suparnikom na leđima je pucao s vrha šesnaesterca, ali pored vrata.

Nastavio je i nakon toga prijetiti Lawal, ali bezuspješno. U 75. minuti je pucao, ali je tek pogodio vanjski dio mreže. Pokušavali su domaći igrači nekako do izjednačenja, ali pogodak se dogodio na drugoj strani.

U 86. minuti je pogriješio obrambeni igrač Istre 1961 Koski. Njegovo loše dodavanje je presjekao Goričan koji se potom sjurio prema domaćim vratima i lagano poentirao za konačnih 2-0.

U 92. minuti je dosuđen jedanaesterac za Istru 1961, ali ni to domaćin nije uspio realizirati. Dario Marešić je pucao iznad grede čime je zaokružena loša subota pulskog sastava.

Tablice omogućuje Sofascore

Objava Silvio Goričan s dva pogotka odveo Lokomotivu do bodova na Aldo Drosini pojavila se prvi puta na Novi list.