Senzacija u Beogradu: Čudesni Split napravio čudo i porazio moćni Partizan

dnevno - prije 3 mjeseca - link

U 19. kolu regionalne ABA lige košarkaši Splita pobijedili su Partizan 74:67. Rijetki su Splićanima davali bilo kakve šanse protiv momčadi koja na papiru vrijedi 15 milijuna eura, ali čudo se na kraju dogodilo.

Split je utakmicu prelomio u drugoj četvrtini koju je u Štark Areni dobio čak 27:11 i stečenu prednost čak je uspijevao povećati. Vodila je momčad Slavena Rimca čak i s 20 poena prednosti, a na kraju je slavila protiv Partizana prvi put nakon 27 godina. Ujedno je to Splićanima prva pobjeda nad Partizanom nakon 17 uzastopnih poraza od beogradskog kluba u ABA ligi.

Na poluvremenu je Split tako vodio sa 44:30, a u tom su dijelu igre sjajne dionice odigrali Amerikanci. Sullivan je u tom periodu zabio 13 poena, Shorter 8, dok je Vito Kučić postigao 6 poena.

Šesti poraz sezone za Partizan

Pokušala je domaća momčad koju vodi Željko Obradović, najtrofejniji europski trener svih vremena, u posljednjoj dionici stisnuti gas, ali do preokreta nije uspjela doći i veliko i zasluženo slavlje gostiju moglo je započeti.

Domaći su dobili posljednju dionicu igre, ali nisu uspjeli dovesti pobjedu Splita u pitanje, pa je tako je na kraju Partizan morao potpisati šesti poraz sezone, dok su gosti upisali devetu pobjedu.

Shorter je susret završio s 18, Sullivan s 15 poena, dok je Perković zabio 8 poena. Kod Partizana je najbolji bio Nunnally s 10 poena, dok su Avramović, Ponitka i Kaminsky zabili po osam poena.

Modriću, idi tamo gdje ćeš biti ‘bog’, a to možeš dobiti samo na jednom mjestu

Objava Senzacija u Beogradu: Čudesni Split napravio čudo i porazio moćni Partizan pojavila se prvi puta na Dnevno.hr.

ABA liga (11)KK Split (5)Košarka (197)Partizan (17)Sport (7674)