Rukometašice Zameta upisale očekivan poraz od druge sile hrvatskog rukometa

novilist - prije 2 tjedna - link

RIJEKA Utakmica Prve hrvatske lige rukometašica: Zamet – Lokomotiva 22:30 (13:19). Centar Zamet.

ZAMET: Troskot, Debelić 1, Mršić 1, Jukan 5, Budić, Tabar 3 (3), Pleša 4, Brusić 1, Markov, Pleše 3, Leverić, Grozdanić 2, Svast 1, Šutović, Markulinčić 1, Vujisić.

LOKOMOTIVA: Marić, Burić 2, Tupek 2, Babara, Fratnik 1 (1), Dramac 2, Japundža 7 (3), Renić, Mamić, Trunkova 7, Bilandžić, Fureš 1, Zrilić 4, Kraljević, Prkačin 3, Mehmedović 1.

Isključenja: Zamet 4, Lokomotiva 2 minute. Sedmerci: Zamet 3 (3), Lokomotiva 5 (4).

Na Zametu se nije dogodilo sportsko čudo, druga sila hrvatskog rukometa, Lokomotiva, je uzela bodove.

Kapetanica Iva Tabar i prijateljice, istina, nisu mogle doći ni blizu sportskoj senzaciji, ali imaju utjehu kako su u okvirima mogućnosti nastojale pružati što jači otpor zvučnim imenima kao što su primjerice reprezentativke Tena Japundža, Kristina Prkačin ili Lara Burić.

U toj neravnopravnoj utrci Nikolina Pleša je u 8. minuti pogodila za domaće vodstvo 5:3 i kao da je dirnula u osinje gnijezdo. Viđena je dugometražna serija “Lokosica” 6:0 i odvajanje na 9:5. U takvom odnosu snaga prošla je polovica prvog poluvremena nakon čega su Zagrepčanke počele naplaćivati razliku u kvaliteti. Serijom 3:0 okončale su prvu trećinu igre uvjerljivom prednošću 13:6 zaprijetivši domaćicama rezultatskom katastrofom.

Borbene Zamaćanke su ipak do odmora razliku održale u sličnim okvirima te je na poluvremenu bilo 19:13. U istom kolosijeku odmicao je i dobar dio drugog poluvremena pri čemu je razlika u korist izrazitih favoritkinja bila pet, šest, najviše sedam golova. Ulaskom u posljednju četvrtinu duela, Lokomotiva je u 47. minuti povela 25:17, sve u igri u kojoj su pobjednice bile poznate i prije početka zagrijavanja. U onih posljednjih desetak minuta ništa se spektakularno nije promijenilo, drugoplasirana ekipa lige je otišla do novih bodova s konačnih 30:22.

Objava Rukometašice Zameta upisale očekivan poraz od druge sile hrvatskog rukometa pojavila se prvi puta na Novi list.