Roma na Olimpicu na krilima Dybale svladala Jurićev Torino

novilist - prije 2 mjeseca - link

RIM U susretu 26. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je na Olimpicu pobijedila Torino, kojeg vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, sa 3-2.

Roma je do pobjede stigla na krilima sjajnog Argentinca Paula Dybale koji je postigao sva tri gola za domaći sastav. Dybala je time stigao do brojke od 11 golova u prvenstvu ove sezone, više od njega zabili su tek Lautaro Martinez (22), Dušan Vlahović (15) i Oliver Giroud (12).

Dybala je doveo Romu u vodstvo u 42. minuti golom iz kaznenog udarca, no Torino je samo dvije minute kasnije izjednačio preko Duvana Zapate. Dybala je u 57. minuti sjajnim udarcem sa 25 metara doveo Romu do nove prednosti, a u 69. minuti je pogodio i za 3-1.

Tračak nade Torinu je donio Dean Huijsen zabivši autogol u 89. minuti za 3-2, no više od toga nije išlo. Nikola Vlašić je za goste odigrao cijeli susret.

Bila je to peta Romina pobjeda u posljednjih šest kola, dok je Torino upisao drugi uzastopni poraz, a u posljednjih pet kola samo je jednom slavio.

Večeras se još sastaju Fiorentina i Lazio.

Roma je i dalje šesta sa 44 boda, dok je Torino na desetoj poziciji sa 36 bodova. Na vrhu je Inter sa 66 bodova.

Objava Roma na Olimpicu na krilima Dybale svladala Jurićev Torino pojavila se prvi puta na Novi list.