dnevno - prije 3 mjeseca - link

Nogometaši Rijeke su na rasprodanoj Rujevici s 3:0 slavili protiv Istre u tzv. derbiju Učke. S tom pobjedom preuzeli su vrh ljestvice s dva boda više od Hajduka.

Od samog početka bilo je jasno da Rijeka ide po pobjedu, a poveli su 10. minuti. Pjaca je primio loptu na lijevom krilu i nakon odlične varke još bolje ubacio, a loptu je glavom u gol skrenuo Hodža.

Drugi gol vidjeli smo u 34. minuti. Glavni sudac nije vidio igranje rukom Marešića kod ubačaja rukom Smolčića par sekundi ranije, no intervencija Ante Čuljka uvjerila je Antu Čulinu da pokaže na bijelu točku. Janković je bio siguran, ali ono što je zabrinulo navijače Rijeke što je minutu nakon toga napustio teren zbog ozljede.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli Hrvatski nogometni klub Rijeka (@nk_rijeka)

Borba za naslov

Selahi je osvojio jednu od brojnih lopti i pokrenuo riječku kontru, no tako nije mislio Antonio Maurić koji ga je startom s leđa “pokosio” i zaradio crveni pred sam kraj prvog djela.

U drugom poluvremenu riječkoj publici predstavio se Mirko Marić. Ponovno je Pjaca započeo akciju, dao na Smolčića koji je u pet metara našao Marića koji je samo dodirnuo loptu za 3:0. Bio mu je to prvi dodir u dresu Rijeke.

Rijeka je tako izbila na vrh i odvojila se od Hajduka. Na Kvarneru se stvorila euforija, Marić je opravdao uzbuđenje koje se stvorilo oko njegovog dolaska, a Marko Pjaca je odigrao još jednu odličnu utakmicu. Nastavili igrati u ovakvoj formi Zlatko Dalić morat će ozbiljno računati na njega za EURO u Njemačkoj.

Dinamo dominira protiv Gorice: Banić fantastično obranio Perkoviću

Objava Rijeka se vratila na vrh i ‘zapalila’ Kvarner: Marić zabio u debiju, a Dalić mora računati na Pjacu pojavila se prvi puta na Dnevno.hr.

mARKO pJACA (10)nogomet (1708)rijeka (465)Sport (7689)