riportal - prije 2 tjedna - link

Dinamo je teško patio na Rujevici, a onda – pobijedio. Rijeka je u prvom poluvremenu imala 10 udaraca prema golu, Dinamo – nijedan. Gosti su u tom dijelu utakmice imali jedan pokušaj, Baturina je loptom pogodio stativu, no bilo je to nakon nedozvoljene pozicije modrog napadača

RIJEKA – DINAMO 1-2 (0:0)

RIJEKA – Stadion HNK Rijeke na Rujevici. Utakmica 33. kola Supersport HNL-a. Sudac: Tamas Bognar (Mađarska), Gledatelja: 8.118.

Strijelci: 1:0 Pjaca (49), 1:1 Petković (75), 1:2 (Hoxha , 89)

RIJEKA: Labrović – Smolčić, Radeljić, Mitrović, Goda – Selahi – Pašalić, Fruk, Hodža, Pjaca – Ivanović

DINAMO: Nevistić – Bernauer, Theophile, Ristovski – Pierre-Gabriel, Mišić, Sučić, Vidović – Baturina – Petković, Kulenović

Nogometaši Rijeke poraženi su od Dinama rezultatom 1:2 u 33. kolu SuperSport HNL-a u utakmici koja bi, primjerice, u rukometu ili košarci završila dvoznamenkastom  razlikom u korist Bijelih. Rijeka u nedjelju navečer nije bila miljenica fortune, iako su Modri tek dva puta zapucali prema golu Rijeke postigli su dva pogotka i osvojili tri boda.

Fantastična atmosfera na dupkom ispunjeniim tribinama Rujevice dočekala je igrače Rijeke i Dinama u utakmici 33. kola Supersport HNL-a čiji će ishod umnogome odrediti završnicu prvenstva i nagovijestiti kome će pripasti titula prvaka Hrvatske.

Cijela Rijeka – a može se reći i cijeli Kvarner – danima su živjeli za ovu utakmicu. Atmosferu i navijačku euforiju nije zatomio ni poraz Rijeke u prošlom kolu, prvi nakon dugačkog pobjedničkog niza bijelih. Od trenera Sopića pa do navijača, svi su ponavljali samo jedno: ‘Ako želimo biti prvaci, moramo pobijediti Dinamo.’

I krenuli su bijeli fanatično u utakmicu koja je mogla već večeras odlučiti o dodjeli HNL medalja. Rijeka je u prvom poluvremenu imala terensku premoć, otprilike 55 posto vremena lopta je bila u nogama igrača u bijelom dresu – no to nije sve. Bijeli su uputili čak deset udaraca prema vratima koja je čuvao Ivan Nevistić, dok je u rubrici udaraca modrih prema Labroviću stajalo – 0.

Utakmicu su sudili mađarski suci predvođeni Tamasom Bognarom koji je već u prvoj minuti odlučio prekinuti derbi jer su navijači sa sjeverne tribine zatrpali teren konfetima i trakama. Rijeka je u utakmicu krenula dominantnije, no prvu pravu priliku imao je Dinamo u 8. minuti kada je Baturina izbio sam pred Labrovića, no loptom pogađa vratnicu. Pitanje bi li gol i bio priznat, jer pomoćni sudac je podigao zastavicu.

Pašalić je odgovorio u 16. minuti dalekomentnim pokušajem koji odlazi daleko od gola. Opasno je pred golom Dinama bilo u 20. kada je pokušaj Fruka s 20-ak metara projuhao pokraj gola. Zanimljiv podatak izbacila je grafika u 30. minuti, a bila je riječ o udarcima prema golu koji su bili u korist Rijeke 8-0.

U prvom poluvremenu svaka je momčad ostala i bez jednog igrača za sljedeće kolo zbog akumuliranog trećeg žutog kartona pa će Kulenović tako propustiti dvoboj protiv Osijeka u Maksimiru, a Goda gostovanje kod Varaždina.

Trener Dinama Sergej Jakirović odlučio je mijenjati odmah na početku nastavka kada je u svlačionici ostavio Kulenovića, a priliku je dobio Špikić. U 48. minuti Pašalić je probio stranu i ubacio, a Pierre-Gabriel je zakasnio u startu i pokosio igrača Rijeke, što je za Bognara bilo dovoljno da pokaže na bijelu točku. Siguran realizator iz penala bio je Pjaca koji je Nevistića ostavio bez šanse.

Ponovno su dinamovci imali što reći mađarskom sucu nakon prekršaja Selahija na Baturini 53. minuti, jer su tražili drugi žuti karton za igrača Rijeke, no na kraju je pocrvenio netko s klupe Dinama. Samo tri minute kasnije Sopić je zamijenio Selahija i uveo Petrovića.

Dinamo je tek u 58. minuti uputio prvi udarac prema golu Rijeke, Mišić je pucao glavom nakon kornera. Pašalić je u 68. opasno ubacio iz skraćenog kornera s desne strane, ali Nevistić to odbija i otklanja opasnost.

U 72. minuti loptu za 2:0 imao je Fruk nakon sjajne kontre, izašao je iskosa pred Nevistića s lijeve strane, ali Dinamov vratar je pravovremeno odbio njegov pokušaj koji je išao pod gredu.

U 74. minuti na 20-ak metara od gola Rijeke srušen je Petković, koji je sam preuzeo odgovornost i fantastično pogodio za 1-1.

Rijeka je bacila sve karte na napad, a Dinamo iz kontre došao do svih bodova.

U 81. minuti Janković je sjajno potegao s 25 metara no Nevistić je ‘iščupao’ loptu ispod grede. U istoj minuti Pašalić je ubacio s desne strane, Smolčić glavom skrenuo loptu koja je odsjela na desnoj vratnici.

U 88. minuti Hoxha je dobio dubinsku loptu iz zadnje linije, pucao iskosa s lijeve strane i uputio u suprotni kut – 1:2.

Do kraja utakmice veliku priliku imao je još Niko Janković, pucao je u petoj minuti sudačke nadoknade iskosa s lijeve strane, ali nije naciljao okvir gola.

Standings provided by Sofascore

The post Rijeka povela protiv Dinama, gosti preokrenuli eurogolom Petkovića i pogotkom Hoxhe appeared first on Riportal.