dnevno - prije 3 mjeseca - link

Rijeka je ponovno na vrhu ljestvice u SuperSport HNL-u, a do prvog mjesta došla je pobjedom protiv Gorice, s 2:0 na terenu u Velikoj Gorici na kojem se igralo u totalnom potopu zbog jake kiše. To je u velikoj mjeri utjecalo na zbivanja na travnjaku, a vjerojatno i na neobičan slučaj da su bila promašena dva penala, po jedan na svakoj strani.

U dresu Rijeke je u sudačkoj nadoknadi na kraju prvog poluvremena iz penala preko gola pucao Marko Pjaca, dok za Goricu u 52. minuti kazneni udarac nije iskoristio napadač Ante Matej Jurić, koji je također prebacio vrata. Te dvije velike prilike nisu bile iskorištene, ali bilo je drugačije s naredne dvije, s još dva penala za Rijeku, iz kojih je Jorge Obregon riješio utakmicu.

Kolumbijski napadač ušao je s klupe u 58. minuti i ubrzo je postao glavni junak Riječana. U 66. minuti je iz kaznenog udarca pogodio za 1:0, a u 75. je iskoristio novi penal, čime je postavio završni rezultat utakmice. Momčad Željka Sopića je nekako izdržala teške uvjete i razočaranje zbog promašenog penala Pjace, a podignula se nakon što šansu s 11 metara nije realizirao ni Goričin napadač Jurić. Golove iz Velike Gorice pogledajte – OVDJE.

Borba se nastavlja

Za Rijeku je bilo napeto u Velikoj Gorici, iako ipak ne baš toliko kao u nedavnom zaostatku iz prvog dijela prvenstva na istom mjestu, kada je Gorica vodila s 2:0 prije nego je došao preokret Sopićeve momčadi za konačnih 3:2. S nova tri boda, Riječani nastavljaju svoju borbu u vrhu prvenstvenog poretka, s odgovorom Hajduku nakon što su splitski Bijeli ranije na Poljudu s 4:0 nadigrali Slaven Belupo.

Rijeka se vratila na prvo mjesto s dva boda prednosti pred Hajdukom i šest bodova više od trećeplasiranog Dinama, koji ima utakmicu manje. Za Sopićevu momčad novi izazov dolazi idućeg vikenda protiv Lokomotive na Rujevici, Hajduk će u Zagrebu igrati protiv Rudeša, a Dinamo na Maksimiru dočekuje Varaždin.

Hajduk briljirao bez Livaje, evo što planiraju za glavnu zvijezdu Poljuda

Objava Rijeka pobijedila u teškom potopu: Pjaca ‘razvalio’ penal preko gola, a onda su imali drugog junaka pojavila se prvi puta na Dnevno.hr.

gorica (18)mARKO pJACA (10)nogomet (1708)rijeka (465)Sport (7689)SuperSport HNL (63)