Rijeka opet vodi u prvenstvu, pogledajte kako je čovjek ‘uništio’ Osječane

dnevno - prije 2 mjeseca - link

Prva utakmica nedjeljnog programa u 26. kolu SuperSport HNL-a donijela je domaću pobjedu i povratak Rijeke na vrh ljestvice u prvenstvu, s bodom prednosti pred Hajdukom koji je na drugom mjestu. Rijeka je na Rujevici s 3:0 bila jača od Osijeka, a glavni junak domaćih pritom je bio Veldin Hodža, koji se na semafor upisao tri puta.

Hodža je do svoja prva dva gola došao baš brzinski, u kratkom razdoblju sredinom prvog poluvremena, u 21. i 23. minuti. Za 3:0 je bio strijelac u 63. minuti, a nakon toga više nije bilo povratka za gostujuće Osječane koji poslije ovog poraza ostaju četvrti, ali sada su bodovno poravnati s Lokomotivom. Zagrebački ‘Lokosi’ su zbog slabije gol-razlike od Osijeka trenutno na petom mjestu.

Golove kojima je Veldin Hodža riješio utakmicu na Rujevici pogledajte – OVDJE.

Pucalo se i u stative i gredu

Glavni junak Riječana u pobjedi kod kuće je tri puta pogađao, a osim tih golova, bilo je i pucanja u gredu te u stative. Gredu je u 12. minuti kod 0:0 na semaforu pogodio Vedran Jugović, Osijek je tada mogao povesti, a što se stativa tiče, njih je pogađala Rijeka – i to dvaput u istoj akciji.

Bilo je to u 43. minuti, kada su Riječani mogli do 3:0 već u prvom poluvremenu. Stativu je nakon udarca izvana prvo pogodio Toni Fruk, a potom, poslije odbijene lopte, okvir gola je svojim udarcem uzdrmao i Mirko Marić. Rijeka u toj situaciji nije došla do trećeg gola, no sve dvojbe o pobjedniku riješila je nakon što je Hodža ubilježio ‘hat-trick’.

Riječani sada opet imaju prednost pred Hajdukom, a imaju i osam bodova više od Dinama, s dvije utakmice više. Prvu od te dvije utakmice zagrebački Plavi imaju danas na travnjaku Maksimira protiv Slaven Belupa, u posljednjoj utakmici 26. kola prvenstva.

Jakirović potpuno promiješao sastav, Dinamo bez Petkovića lovi priključak za Hajdukom i Rijekom

Objava Rijeka opet vodi u prvenstvu, pogledajte kako je čovjek ‘uništio’ Osječane pojavila se prvi puta na Dnevno.hr.

nogomet (1706)osijek (40)rijeka (592)Sport (7667)