Rijeka olako pala. Đalović će vjerojatno morati razmišljati i o promjeni načina igre

novilist - prije 2 sata - link

BORAS Nogometaši Rijeke nisu uspjeli u svojoj misiji na sjeveru Europe, Bijeli su se porazom u Borasu oprostili od Europske lige i natjecanje nastavljaju “play-offom” Konferencijske lige u kojoj će nastojati izboriti igranje u skupini protiv ljubljanske Olimpije u dva susreta (22. i 29. kolovoza).

Trenerska premijera Radomira Đalovića tako nije prošla uspješno, nakon utakmice s dva različita poluvremena riječki Bijeli olako su pali u završnici susreta. I to nakon dva naivna gola, prvog nakon početničke pogreške Veldina Hodže i drugog nakon što je cijela obrana ispala nakon malonogometne akcije. U konačnici za zasluženih domaćih – 2:0.

Rijeka je puno bolje odigrala prvu dionicu susreta i prva imala dvije obećavajuće prigode, ali nakon toga se pomala “gasila”. Kako je susret odmicao domaći Žuti su preuzimali konce igre, bili žustriji, rastrčani i opasniji. i s jasnom idejom. Riječka veza tu je ideju potpuno izgubila, ali ne samo danas već u posljednjih nekoliko utakmica, do te mjere da će Đalović vjerovatno morati razmišljati i o promjeni načina igre.

Rijeka je izgubila utakmicu i energetski, većim dijelom susreta nije mogla u dovoljnoj mjeri parirati Šveđanima koji su i u prvoj utakmici pokazali da su eksplozivnija momčad za jače duele.

Pod pritiskom

Nogometaši Rijeke odigrali su solidno prvo poluvrijeme i uspješno odoljeli svim početnim iskušenjima. I pritiscima Šveđana koji su dolazili u refulima i umjetnoj travi na kojoj su se jako dobro snašli. Travnjak je bio brz i dobro ispleglan, tražio je brza rješenja i razmišljanja u igri u kojoj su domaćini nastojali voditi glavnu riječ. No, tehnički jaki Bijeli imali su što reći.

U 13. minuti, nakon uobičajenog početnog “ispitivanja snaga”, Pašalić je s 20 metara pucao u svom stilu, a vratar Pettersson bio budan i izbio opasnu loptu. Samo tri minute kasnije Riječani su skrojili najbolju akciju u prvom dijelu. Lopta je išla brzo od noge do noge, izmjenjivali su se u pasovima Janković, Devetak i Fruk koji je u završnici akcije pucao prizemno kraj gola u šesnaestercu. Bili su to najbolji trenuci Đalovićevog sastava u prvom poluvremenu, Rijeka se digla na planu organizacije igre i prijetila, tranzicija je bila zadovoljavajuća.

No, nakon toga je brzo i stala pod pritiskom domaćih Žutih. U 24. minuti Besfort Zeneli je dugom loptom promijenio stranu i dobro uočio Hulta na lijevopm krilu, a on sa 17 metara pucao malo pokraj vratiju.

Posebno opasno Rijeka je živjela u periodu od 25 do 30 minute, bila je pod konstantnim pritiskom i preživjela nekoliko iskušenja, no generalno obrana je bila stabilna, igrači nisu lako ispadali iz pozicija.

Do odmora domaćini su imali veliku priliku, u 48. minuti Hedlund je ostao sam na desnoj strani i iskosa opasno zaprijetio snažnim udarcem, ali Zlomislić bio na visini i spasio mrežu.

Holmenova vratnica

Početak drugog poluvremena donio je prvu veliku šansu Elfsborga. U 50. minuti Besfort Zeneli je olako probio desnu stranu, ušetao se u šesnaesterac, a zavrnuta lopta došla do Holmena na otvorenom udarcu koji je pucao s 12 metara i uzdrmao vratnicu.

Žuti su krenuli opet s pritiskom, Rijekin obrambeni obruč dobro funkcionirao, a Bijeli kako su minute odmicale pokušavali uhvatiti balans u igri. Igra je postalo ujednačena, a Đalović se odlučio za prvu zamjenu u kojoj je Rukavina ušao u igru umjesto Fruka i zauzeo svoje mjesto lijevokrilnog napadača.

No, onda se dogodilo ono nagore po Riječane. U 68. minuti Hodža je pod pritiskom Quasema izgubio loptu na desnoj strani, onda došla do Baidooa koji je u bliskom susretu sa Zlomislićem rutinski poentirao poslavši je ispod riječkog vratara – 1:0. I izazvao erupciju slavlja pred najvatrenijim navijačima domaćih za svoj deveti ovosezonski pogodak.

Rijeka je mogla brzo izjednačiti, Hodža je u 70. minuti podvalio loptu za Ivanovića, ali je njegov bliski susret s vratarom završio pobjedom Petterssona. Rijeka je krenula na sve ili ništa, ali onda je opet olako, pomalo naivno ispala u malonogometnoj akciji. Baidoo je proigrao Arbera Zenelija, a on još bolje uočio Qasema koji je s metar i pol lagano spremio loptu u mrežu Zlomislića – 2:0.

Igra Rijeke poprilično se raspala, u 89. minuti Holmen je postigao i treći gol koji je poništen nakon VAR provjere, nakon što je do njega došao ometajući vratara Zlomislića.

Objava Rijeka olako pala. Đalović će vjerojatno morati razmišljati i o promjeni načina igre pojavila se prvi puta na Novi list.

Europska liga (46)HNK Rijeka (227)NK Rijeka (174)Sport (10869)