Rijeka lako riješila posao u Zagrebu, prednost lidera HNL-a ne pada

dnevno - prije 1 mjesec - link

Nogometaši Rijeke su u 28. kolu SuperSport HNL-a s 3:0 u Kranjčevićevoj savladali domaći Rudeš. Golove za goste su zabili Marco Pašalić u 9., Mirko Marić u 53. i Lindon Selahi u 55. minuti.

Vodeća Rijeka sada ima 62 boda. Na drugom je mjestu Hajduk s 55 i utakmicom manje, dok treći Dinamo ima 54 boda i dvije utakmice manje. Rudeš je i dalje uvjerljivo posljednji s tek sedam skupljenih bodova.

U devetoj minuti su Fruk i Pašalić kombinirali, a potonji, reprezentativac Hrvatske, pogodio je u donji kut s vrha šesnaesterca. Prvi mu je to gol nakon posta koji je trajao od 29. listopada.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli Hrvatski nogometni klub Rijeka (@nk_rijeka)

Golijada u Varaždinu

Ubrzo je utakmica riješena jer je u 54. minuti Rijeka povećala na 2:0. Pašalić je pogodio okvir vrata, a na odbijenu je loptu najbolje reagirao Marić i pospremio je u mrežu. Marić je tek koju minutu ranije ušao u igri.

Već u 56. minuti bilo je 3:0, a strijelac je bio Selahi koji je natrčao na odbijenu loptu te je s vrha šesnaesterca pospremio u domaću mrežu. Zadovoljili su se vodstvom te odlučili čuvati snagu za ono što im slijedi idućeg tjedna, a to je prvo polufinalni dvoboj Kupa protiv Lokomotive te veliki prvenstveni derbi na Rujevici protiv Hajduka.

Gorica je pobijedila Varaždin 4:2 na gostovanju u 28. kolu SuperSport HNL-a. Pogotke za goste zabili su Gabrijel Rukavina, Josip Mitrović, Jurica Pršir i Ante Matej Jurić, dok su za Varaždin pogodili Leon Belcar i Domagoj Drožđek.

Čudesni Budimir ponovno zabio i postao prvi strijelac lige: Pogledajte novi gol hrvatskog napadača

Objava Rijeka lako riješila posao u Zagrebu, prednost lidera HNL-a ne pada pojavila se prvi puta na Dnevno.hr.

gorica (19)nogomet (1668)rijeka (526)rudeš (13)Sport (7586)SuperSport HNL (64)Varaždin (37)