riportal - prije 2 sata - link

Rijeka jre prvo poluvrijeme mogla zaključiti i s 3-4 pogotka u mreži gostiju, no prilike su promašivali Pašalić, Ivanović, Fruk… Gosti su u drugo poluvrijeme ušli odlučnije a Bus je u 74. minuti loptu s bijele točke uputio iznad tribine s gostujućim navijačima

RIJEKA – CORVINUL 1:0 (1:0)

RIJEKA – Stadion HNK Rijeke na Rujevici, Utakmica 2. pretkola Europske lige. Sudac: Sivert Øksnes Amland (Norveška). Gledatelja: 4683.

Strijelci: 1:0 Petrovič (12)

RIJEKA: Zlomislić; Čabraja, Radeljić, Galešić, Smolčić – Selahi – Pašalić, Fruk, Petrovič, Janković – Ivanović

CORVINUL: Lefter; Neasca, Lica, Manolache, Velisar – Hrezdac, Ubbnik, Roger- Lupu, Pirvulescu, Bus

Rijeka je odmah počela napadački puna inicijative za gol.

Foto. Hrvoje Skočić/Riportal

Prvih pet minuta igralo se u polovici Rumunja no bez konkretnih prilika do 5. minute. Tada se u odličnoj kontri našao Marco Pašalić koji je u stopostotnoj prilici zapucao zdesna prema golu, ali točno u Leftera koji je izašao pred Vatrenog i zatvorio mu kut. Lopta se odbila do Petroviča, ali ni on nije uspio matirati Rumunje.

U 10. minuti Fruk je imao još jednu stopostotnu šansu, sjajno mu je s lijeve strane prizemno ubacio Janković, no veznjak Rijeke promašuje loptu koju je samo okrznuo. Dobru igru Rijeke napokon je okrunio Petrovič pogotkom u 12. minuti. Sjajni je prošao Ivanović po desnoj strani i dao u peterac Rumunja sjajnu loptu s očima koji Petrovič u trku posprema. Mogla je Rijeka zabiti i u sljedećoj minuti, ali Ivanović je bio neprecizan s 15-ak metara.

U 19. minuti opet je zaprijetio Pašalić. Probao se s desne strane šesnaesterca Corvinula izbaciti na svoju lijevicu, ali udarac je išao daleko. Rumunji su pokušavali nešto prema napraviti prema naprijed nakon vodstva Rijeke. Ipak nisu zaprijetili Zlomisliću. Tražili su Riječani penal u 32. minuti. Pao je Janković u kaznenome prostoru, no sudac nije ni trepnuo. Ivanović je opet potegnuo u 37. minuti. Bilo je na sredini ruba šesnaesterca, ali udarac je bio prilično neprecizan.

U drugome poluvremenu Rijeka je opet počela furiozno. Raspoloženi Janković je pucao s desnog ruba peterca, Lefter je sjajno obranio. Lopta dolazi do Petroviča koji ne uspijeva opet zabiti na poluprazni gol. U 53. minuti Zlomislić je izašao iz igre nakon udarca u glavu. Golman Rijeke izašao je krvave glave, a zamijenio ga je Josip Posavec.

Corvinul je napokon zaprijetio u 55. minuti nakon udarca iz kuta. Nakon zračnog mini flipera Manolache dolazi do lopte, ali gađa preko gola. Zaprijetili su ponovno Rumunji u 61. minuti iz slobodnog udarca udaljenog oko 25 metara, no srećom po Riječane Neasca je bio neprecizan. Odmah nakon toga pravu priliku je imao Lupu koji je pucao prizemno desno iskosa, ali uspješno brani Posavec.

Rijeka je skoro udvostručila vodstvo u 64. minuti. Najviši u skoku nakon Pašalićevog kornera bio je Radeljić, ali stoper Rijeke prilikom postizanja pogotka napravio je prekršaj nad golamnom Lefterom.

U 65. minuti nova velika prilika Ivanovića. Sjajno igra vezni igrač Rijeke, ali lopta ne želi u gol. Zapucao je snažno s lijeve strane kazenog udarca, ali lopta odlazi u desno blizu vratnice rumunjskog gola.

Nakon toga Corvinul se probudio i počeli prijetiti. Nesreća za Rijeku u 74. minuti. Posavec je pokušao izboksati ubačaj Rumunja, ali radi prekršaj i Corvnul je imao priliku izjednačiti iz penala. Srećom, Bus je poslao loptu u nebo, a tribine su proključale.

Rijeka je imala odličan napad u 81. minuti gdje je sve mogla završiti. Zapucao je Čabraja s lijeve strane šesnaesterca nakon sjajne akcije Riječana ali lopta odlazi preko gola, piše Net.hr.

Sudac Sivert Øksnes Amland iz Norveške je utakmicu produžio za čak 10 minuta što su tribine dočekale čuđenjem i zvužducima.

U 97. minuti odvila se prava drama na Rujevici. Obregona je Lefter pokupio na rubu kaznenog prostora. Tražili su Riječani penal, ali nije bilo prekršaja. Još gore po Riječane što je Bogojević zatim promašio prazna vrata i propustio utakmicu privesti kraju.

Riječani će u 3. pretkolu Europske lige igrati protiv Elfsborga koji je svladao Sheriff ukupnim rezultatom 3-0.

The post Rijeka ide dalje u EL! Bijeli pobijedili Corvinul uz ‘milijun’ promašenih prilika, gosti promašili s bijele točke appeared first on Riportal.

Europska liga (33)HNK Rijeka (204)rijeka (1224)Sport (10011)utakmica (62)