riportal - prije 2 sata - link

Trener Rijeke Željko Sopić na teren nije poslao momčad koju su mnogi očekivali. Na vratima je Zlomislić, koji je bio upitan zbog ozljede glave, a u prvih 11 nema Selahija. Umjesto njega od prve minte kreće Hodža. U prvom sastavu se našao i Petrovič.

RIJEKA – ELFSBORG 1:1 (1:1)

RIJEKA – Stadion HNK Rijeka na Rujevici. Prva utakmica 3. pretkola Europske lige. Sudac: Tasos Sidiropoulos (Grčka)

Prvi su na utakmici zaprijetili nogometaši Rijeke. Čabraja je u četvrtoj minuti dobro ubacio, opasno je to izgledalo, no Šveđani su uspjeli otkloniti opasnost. Ubrzo nakon njega ubacio je Janković iz kornera, a Smolčić pucao glavom, no njegov udarac nije išao u gol. Prvu opasniju situaciju Elfsborg je kreirao u 8. minuti, Abdullai je dobio dobru loptu u prostor, no na kraju je napravio prekršaj za žuti karton. Dvije minute nakon toga Riječani su bili blizu gola, Ivanović je pucao, golman Elfsborga odbio, a lopta se odbila do Petroviča koji je ne uspijeva pospremiti u mrežu.

U 19. minuti Elfsborg je stvorio novu šansu, Zeneli je pucao s ruba šenaesterca, a Zlomislić bez problema obranio. Pet minuta nakon toga – šok na Rujevici. Elfsborg je poveo, zabio je Abdullai, koji je nakon kornera nadmudrio Čabraju, pucao iz prve i pogodio pored Zlomislića. Ubrzo nakon toga gosti su imali priliku za 2:0, Zeneli je pokušao lobati golmana Rijeke s ruba 16-erca, ali njegov šut nije precizan.

U 29. minuti stigao je odgovor rijeke, Ivanović se sjurio s centra prema golu elfsborga, probio gostujuće braniče i pucao s petnaestak metara, ali Petterson je obranio. Uslijedilo je zatišje, niti jedna ekipa nije uspjevala kreirati opasniju akciju sve do druge minute sudačke nadoknade kada je Rijeka stigla do izjednačenja. Riječani su zabili nakon sjajnog driblinga Jankovića uz gol aut liniju i ubacivanja koje je u mrežu pospremio Galešić.

Prvi su u nastavku zaprijetili nogometaši Rijeke, Pašalić je u 48. pucao iz slobonog udarca s 20-ak metara, ali njegov šut nije išao u okvir gola. U 56. minuti Elfsborg je ostao s destoricom nakon što je drugi žuti karton dobio strijelac gola za 0:1, Abdullai koji je nogom pogodio Smolčića u lice.

Nakon toga Rijeka je pokušala brzo iskoistiti brojčanu nadmoć, pucao je Pašalić nakon ubacivanja Čabraje, ali gađa pored gola. Nekoliko minuta kasnije utakmica je prekinuta zbog bakljade Armade, a kada se nastavila, Rijeka je krenula u totalnu ofenzivu po pogodak za pobjedu. U 74. je Rukavina poslao loptu na rub šesnesterca, a Fruk pucao, ali njegov udarac je blokiran.  Rijeka je nastavila kontrolirati igru i pokušavala kreirati šanse, a Šveđani su se povukli u obranu i koristili svaku moguću situaciju za trošenje vremena., piše Net.hr.

The post RIJEKA – ELFSBORG 1:1 Drama na Rujevici! Riječani dugo imali igrača više, odluka pada na gostovanju u Švedskoj appeared first on Riportal.

Europska liga (44)HNK Rijeka (222)Sport (10526)