Riječke rukometašice osvojile dragocjene bodove u borbi za ostanak u Prvoj ligi

novilist - prije 2 tjedna - link

RIJEKA Utakmica 24. kola Prve lige rukometašica: Zamet – Dugo Selo 55 31:28 (16:15). Centar Zamet. Gledatelja 100. Suci: Kristijan Kovačević (Zaprešić), Vladimir Šoić (Samobor).

ZAMET: Troskot 3, Debelić 1, Mršić, Jukan, Tabar 6 (6), Pleša 4, Brusić 1, Markov, Pleše 7, Leverić, Grozdanić, Černeka 4, Svast 2, Šutović 3, Markulinčić, Vujisić.

DUGO SELO 55: Bičanić 1, Lukšić 5, Bešen 3, Jurešić 1, Petričević, Katanec, Vurnek, Bebek 9 (3), Pilić 1, Svetec 1, Mraković, Štritof 2, Marinić, Petričević, Dičak 4.

Isključenja: Zamet 8, Dugo Selo 55 6 minuta. Sedmerci: Zamet 6 (6), Dugo Selo 55 3 (3).

Nakon nedjeljnog ručka rukometašice Zameta su navijačicama i navijačima servirale desert s parketa, vrijedne bodove u borbi za ostanak pobjedom nad Dugim Selom 55. Nakon konačnih 31:28 dale su si oduška kolom i pjesmom na centru uz srdačan pljesak s tribina.

U 9. minuti dugoselske gošće su se prvi puta odvojile na tri gola prednosti, serija 3:0 donijela im je vodstvo 6:3, rezultat kao zorna prijetnja Zamećankama. Riječanke, koje su se nakon početna triju izjednačenja našle u zaostatku, reagirale su dvama brzim poentiranjima. Prilazile su gošćama na korak, dva razmaka, sve dok sredinom poluvremena Nikolina Pleša i Katarina Šutović nisu donijele vodstvo 10:9 i izazvale skandiranje s tribina.

Do poluvremena su Zamećanke zbile redove u obrani, povele 15:13, nezaustavljiva povratnica Silvija Černeka i društvo odmaralo se vodstvom 16:15. Ana Debelić je osokoljenim domaćim igračicama donijela vodstvo 19:16 u 34. minuti, uskoro je iz kompaktne riječke obrane u napadu Sara Svast povećala na 21:17.

Riječanke su stekle i obećavajućih »plus 5«, ali do isteka druge trećine igre gošće su smanjile na 22:19. Ekipe su se, osim u golovima, natjecale i u greškama, a sredinom nastavka gošće su prišle na 23:21. Riječanke su pak odgovorile a prijetnje o sustizanju i uz bodrenje s tribina Iva Tabar, nepogrešiva iz sedmerca, pogodila je za 25:21. U posljednjih deset minuta silno motivirane, borbene Zamećanke,kao kap vode na dlanu čuvale su vodstvo, pretočile su ga u pobjedu.

Objava Riječke rukometašice osvojile dragocjene bodove u borbi za ostanak u Prvoj ligi pojavila se prvi puta na Novi list.