Real Madrid razbio Gironu u derbiju vrha La Lige, maestralni Vinicius i Bellingham

novilist - prije 3 mjeseca - link

MADRID Nogometaši Real Madrida s uvjerljivih su 4-0 svladali Gironu u derbiju 24. kola španjolskog prvenstva, čime su katalonskoj momčadi nanijeli tek drugi ovosezonski poraz i pobjegli joj na pet bodova prednosti.

Briljantnu su utakmicu odigrali Brazilac Vinicius Junior i engleski reprezentativac Jude Bellingham. Vinicius Jr. je u 6. minuti doveo Real u vodstvo i digao Santiago Bernabeu na noge, kad je s lijevog boka, s više od 20 metara, preciznim i snažnim udarcem pogodio suprotan kut.

Brazilac je imao prste u svakom golu domaće momčadi. U 35. minuti je “modrićevski”, vanjskim dijelom stopala, pronašao Bellinghama koji je bez poteškoća završio akciju za 2-0. U 54. minuti je Vinicius Jr. promiješao obranu Girone na lijevom boku, pucao i natjerao gostujućeg vratara Gazzanigu na tešku intervenciju. On je samo kratko odbio loptu na koju je natrčao Bellingham i pospremio ju u mrežu.

Prije nego što ga je Carlo Ancelotti povukao iz igre, Vinicius Jr. je uspio još i asistirati Rodrygu za konačnih 4-0 u 61. minuti.

Mogao je Real i do “petice”, ali je u zadnjoj minuti Joselu iz kaznenog udarca pogodio vratnicu.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić je odigrao posljednjih 20 minuta, kad je zamijenio Tonija Kroosa.

Objava Real Madrid razbio Gironu u derbiju vrha La Lige, maestralni Vinicius i Bellingham pojavila se prvi puta na Novi list.