Real je već u 13. minuti poveo nakon dugačke akcije u kojoj su kombinirali Kylian Mbappe, Vinicius Junior i Rodrygo, da bi ovaj posljednji iskoristio Viniciusovo dodavanje i sa 13-14 metara desnom nogom pogodio suprotan kut.

Iako je posjed bio na strani Ancelottijeve momčadi, Mallorca je stvarala gotovo jednak broj prilika. Za izjednačenje su iskoristili prekid, ubacivanje iz kuta u 53. minuti, kad je Rodriguez idealnom loptom pronašao Vedata Muriqija, a ovaj sa pet metara snažnim udarcem glavom svladao Thibauta Courtoisa.

Luka Modrić je u igru ušao u drugom poluvremenu, zamijenivši Tchouamenija u 63. minuti. Kapetan Reala je ima dva šuta prema golu, ali je u 81. minuti njegov pokušaj obranio vratar Dominik Greif, a u sučevom dodatku je Modrićev udarac bio neprecizan.

Real je na samom kraju utakmice ostao s igračem manje, jer je sudac Cesar Soto Grado pokazao izravan crveni karton Ferlandu Mendyju za opasan start na Vedatu Muriqiju u Mallorcinoj polovici terena.

Nogometaši Rayo Vallecana na najbolji su način započeli novu sezonu igranja u LaLigi, šokiravši Real Sociedad pobjedom 2-1 (0-0) na Reale Areni u San Sebastianu.

Gosti su odabrali taktiku prepuštanja posjeda domaćoj momčadi i vrebanja na prilike u kontranapadima. To se pokazalo punim pogotkom, jer su iz Baskije otišli sa sva tri boda.

Vodstvo Rayo Vallecanu donio je Jorge de Frutos u 67. minuti. Pobjedu gostiju iz Madrida potvrdio je u 84. minuti Sergio Camello, igrač koji je sa španjolskom reprezentacijom osvojio naslov olimpijskog pobjednika, a u finalnoj utakmici je dao svoj veliki doprinos postigavši dva pogotka u trijumfu 5-3 protiv Francuske.

Real Sociedad je samo uspio doći do utješnog pogotka za 1-2 u osmoj minuti dodatka, a strijelac je bio Martin Zubimendi.

Hrvatski reprezentativac Luka Sučić, nažalost, neće po drobrom pamtiti debi u dresu Real Sociedada. U igru je ušao u 83. minuti, a minutu poslije gosti su došli do pogotka za 2-0, iako hrvatski reprezentativac u tome nije imao nikakvu ulogu.

Prvo kolo nove sezone španjolskog prvenstva bit će zaključeno danas utakmicama Valladolid – Espanyol (19 sati) i Villarreal – Atletico Madrid (21.30).

Španjolska - 1. kolo Real S. - Rayo V.  1-2 (Zubimendi 90+8 / de Frutos 67, Camello 84) Mallorca - Real M. 1-1 (Muriqi 53 / Rodrygo 13) Valladolid - Espanyol (pon, 19.00)  Villarreal - Atletico  (pon, 21.30) Odigrano prije: Valencia - Barcelona      1-2 (Duro 44 / Lewandowski 45+5, 49-11m) Osasuna - Leganes         1-1 (Soriano 79-ag / Cruz 22) Las Palmas - Sevilla      2-2 (Nanzou 42-ag, Ramirez 71 / A. Suarez 25-ag, J. Suarez 61)  Celta - Alaves            2-1 (Svedberg 66, Aspas 84 / Kike Garcia 17) Betis - Girona            1-1 (Bartra 6 / Misehouy 72) Athletic - Getafe 1-1 (Sancet 27 / Uche 64)