Pune poljudske tribine pozdravile Barbaru Matić

narod - prije 6 sati - link

matićmatić

Nogometaši Hajduka domaće nogometno prvenstvo otvorili su dvobojem na Poljudu protiv Slaven Belupa. Prije početka dvoboja pune poljudske tribine pozdravile su Barbaru Matić, zlatnu olimpijku iz Pariza.

Splitska džudašica je prije odlaska na svečani doček u svoj klub na Pujankama s olimpijskim zlatom oko vrata i Hajdukovim šalom u rukama pozdravila navijače splitskog kluba zaradivši ovacije punog Poljuda.

Podsjetimo, Barbara Matić (29) osvojila je zlatnu olimpijsku medalju u judu u kategoriji do 70 kilograma. Pobijedila je Njemicu Miriam Butkereit. Matić je dvostruka svjetska prvakinja, ove godine osvojila je i Europsko prvenstvo, ima tri titule na Grand Slam turnirima, pet zlata na Grand Prixu, a uz sve to je i dvaput bila juniorska prvakinja.

Po pitanju Olimpijskih igara, ovo su joj bile treće Olimpijske igre u karijeri. U Riju 2016. i u Tokiju 2021. godine nije uspjela osvojiti medalju, ali je uoči odlaska u Pariz najavila da je u pravoj formi, da nema većih ozljeda te da je zrelija, što je i potvrdila na olimpijskom turniru.

Objava Pune poljudske tribine pozdravile Barbaru Matić pojavila se prvi puta na narod.hr.

Barbara Matić (49)Izdvojen članak (255)Sport (10324)