Primorjaši i u uzvratu polufinalne serije poraženi od Juga, ali ispraćeni su pljeskom

novilist - prije 1 tjedan - link

RIJEKA Druga utakmica polufinala vaterpolskog Prvenstva Hrvatske: Primorje Erste bank – Jug Adriatic osiguranje 11:13 (2:1, 4:4, 3:6, 2:2). Bazen na Kantridi. Gledatelja: 500. Suci: Marko Matijević i Goran Gavrilović (obojica Zagreb).

PRIMORJE ERSTE BANK: Mauro Ivan Čubranić, L. Babić, Kadivec 1, Tončinić, Brubnjak 1, Brguljan 3, N. Čubranić 1, K. Babić 2, Burburan, Te Riele 1, Crippa 1, Paparić 1, Jurić, Vuković.

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić, Prkoča, Djereković, Lazić 1, Joković 3, Mozara, Daube 4 (1), Cabanas, Kržić, Burić 1, Grgurević, Žuvela 1, F. Čubranić, Burđelez.

Igrač više: Primorje EB 9 (5), Jug AO 14 (6). Peterci: Primorje EB 1 (-), Jug AO 1 (1)

Jug Adriatic osiguranje je uplivao u finale hrvatskog prvenstva, opravdavši ulogu favorita te i u uzvratu svladao Primorje Erste bank. Dok je vrh Učke bijelio od snijega domaći dečki su grijali dlanove navijača dugim, žilavim otporom da bi na koncu ipak bili potopljeni od Dubrovčana s tijesnih 11:13, ali ispraćeni pljeskom.

Foto galerija: Vaterpolo utakmica Primorje EB – Jug AO Foto: Vedran Karuza

Toni Popadić, zvijezda među vratnicama gostiju i domaća vratarska nada Mauro Ivan Čubranić bili su protagonisti otvaranja dvoboja zatvorivši vrata napadačima. Na radost domaćih navijača čast i zadovoljstvo “otključavanja brave” imao je Karlo Babić materijalizirajući prednost igrača više. Na drugoj strani domaća obrana je bila dosta dugo hermetički zatvorena za pokušaje Gospara.

Uspjeli su gosti zabiti tek nepune dvije minute do prvog odmora kada je Franko Lazić, jedan od svjetskih prvaka u vodi, našao put do riječke mreže. Dobio je međutim brzi talijanski odgovor pa su raspoloženi domaći vratar i suigrači ispred njega sačuvali zaveslaj prednosti do kraja prvog čina.

Ubrzo početkom nastavka Daube je demonstrirao snagu i preciznost udarca i “karambolom” od stative vratio je rezultatsku ravnotežu. Narušila ju je ljevica starog asa Mara Jokovića kada su gosti napadali s čak dva igrača više. Izazvao je pak samo reakciju sjajnog domaćeg centra, Lovro Paparić je solo minijaturom matirao Popadića i izazvao pljesak s tribina.

Isključenja Primorjaša tekla su kao na tekućoj vrpci, u jednoj takvoj prilici Daube je pogodio, ali Karlo Babić je odmah odgovorio. Do “velikog odmora” Popadić je prvo obranio peterac Te Rieleu, no Nizozemca je pak iskupio majstor Darko Brguljan golom “iz druge općine”. Uz to i riječko “Oranje” je ubrzo našao put do mreže. Na koncu vatrometne četvrtine domaćini su čekali nastavak vodstvom od – 6:5.

Anulirao ga je međutim ubrzo početkom nastavka reprezentativac Marko Žuvela, a s igračem više ostvareno je već četvrto izjednačenje. Ubrzo je Joković iskoristio nespretni i nesretni trenutak domaće obrane, ali dalekometni projektil Nika Čubranića izvukao je domaće iz rezultatske podređenosti.

Do posljednjeg odmora viđen je lak pogodak Djerkovića s igračem više, a onda potez za pljesak Rina Burića, dalekometna “šrauba” reprezentativca kojom su favoriti odmakli za dva zaveslaja, posljednju četvrtinu favoriti iz Dubrovnika su dočekali s tom obećavajućom prednošću.

U onih posljednjih osam minuta gosti su nastavili naplaćivati razliku u kvaliteti, Lazić je ubrzo ostvario najveću razliku, 9:12, no i Brguljan je potvrdio da ima što pokazati, pogodio je i treći put. Priči se ipak bližio kraj, gosti su otplivali u pobjedu za finale.

Objava Primorjaši i u uzvratu polufinalne serije poraženi od Juga, ali ispraćeni su pljeskom pojavila se prvi puta na Novi list.