dnevno - prije 2 mjeseca - link

Upješno je hrvatska rukometna reprezentacija započela svoj put na kvalifikacijskom turniru u Hannoveru na kojem lovi Olimpijske igre u Parizu. Ostvarena je pobjeda 35:29 u premijernoj utakmici novog hrvatskog izbornika Dagura Sigurdssona.

Nije dobro djelovala Hrvatska na početku susreta. Igrači su bili nervozni, što su iskoristili Austrijanci i vodili su sve do zadnje minute prvog dijela. A onda u nastavku preokret, Hrvatska ubacuje u višu brzinu i dolazi do na kraju uvjerljive rezultatske pobjede.

Sredinom drugog dijela Hrvatska je prvi put stigla i do četiri gola razlike (25-21), a onda je Sigurdsson pokazao i kako ima sjajan “nos”, promijenio je vratara iako je i Mandić do tog trenutka bio odličan, a novi vratar Kuzmanović “skinuo” je tri “zicera”.

Jasna poruka izbornika

A jedan potez novog hrvatskog izbornika posebno je oduševio navijače hrvatske reprezentacije. Naime, u 57. minuti susreta pri vodstvo Hrvatske 32:27 Sigurdsson je pozvao minutu odmora. U tim trenucima nije bio zadovoljan činjenicom što je Hrvatska usporila i tražio je do kraja maksimalni angažman iako je utakmica rezultatski bila praktički odlučena. Njegovu poruku možete pogledati OVDJE.

U trenucima kada je na satu bilo tri minute i 21 sekunda do kraja utakmice islandski je stručnjak vikao: “Dečki, prestali smo igrati sada. Nemojte prestati igrati! Punom snagom, idemo naprijed. Zabijte gol i trčite natrag u obranu!”

Dakako, ovakva poruka oduševila je navijače jer poziva na maksimalnu ozbiljnost u trenucima kada je utakmica bila već odlučena. Plasman na OI u Parizu izborit će dvije prvoplasirane reprezentacije s turnira. Sljedeći ispit Hrvatska ima u subotu kada će igrati protiv Njemačke (14.30 sati), a u nedjelju slijedi okršaj protiv Alžira (16.45 sati).

Loše je počelo, ali onda je stigla ‘olujna’ Hrvatska: Taj čovjek baš ne želi improvizirati

Objava Potez novog izbornika oduševio navijače, evo što je vikao igračima kad je sve bilo odlučeno pojavila se prvi puta na Dnevno.hr.

Dagur Sigurdsson (12)Hrvatska rukometna reprezentacija (25)Rukomet (100)Sport (7590)