dnevno - prije 2 mjeseca - link

Hajduk je u subotu pretrpio težak udarac u borbi za naslov hrvatskog prvaka. Udarac koji bi ih u konačnici mogao koštati titule hrvatskog prvaka koju čekaju punih 19 godina.

Lokomotiva je na Poljudu pobijedila 2:1, a trenutak koji je podijelio navijače Hajduka bio je jedanaesterac iz 55. minute. Kod zaostatka 1:0 u trenucima kada je Hajduk igrao s igračem manje dosuđen je jedanaesterac za domaćine, a loptu je uzeo Marko Livaja. Odlučio je pucati ‘panenkom’ i pogriješio.

Čavlina je sjajno obranio, a samo pet minuta kasnije Mudražija je svojim drugim golom dotukao ‘Bijele’. Gol Livaje u sudačkoj nadoknadi bio je tek utješni. Devet kola prije kraja drugoplasirani Hajduk za vodećom Rijekom zaostaje četiri boda, a trećeplasirani Dinamo zaostaje za njim tek jedan bod uz utakmicu manje uoči međusobnog okršaja na Poljudu.

Lavine komentara

Facebook stranica Hajduka je nakon poraza bila zatrpana komentarima, a oko Livaje se lome koplja navijača Hajduka. Neki mu jako zamjeravju što je na takav način išao izvoditi kazneni udarac u tako teškom trenutku.

“Stani na balun, nisi veći od kluba, ma koliko te mi volili…Izvesti penal na onakav način pred 25 tisuća ljudi kod rezultata 0-1 je neodgovorno, bahato i bezobrazno. On je postao veći od kluba i nitko mu ništa ne smije…Ima li netko mu*a reći Livaji da više ne može pucati penal dok je u Hajduku? Vrime je, Markane, da pođeš ća! “, samo su neki od komentara navijača Hajduka koji ne mogu oprostiti Livaji takav potez.

Ali ima i onih koji brane Livaju usprkos svemu: “Marko, i dalje si najveći…koja je razlika pucaš li panenku ili pucaš jako, ako ne zabiješ!?! Marku je golman obranio i što sada…i veći su promašivali!?”.

Dalić ekspresno odlučio o novim imenima, evo tko uskače umjesto ozlijeđenih Baturine i Šutala

Objava Potez Livaje podijelio navijače Hajduka, stigle neočekivane poruke: ‘Kako bahato, vrijeme je da odeš’ pojavila se prvi puta na Dnevno.hr.

hajduk (259)Lokomotiva (26)marko livaja (24)nogomet (1709)Sport (7656)