Poraz mladih Vatrenih od Portugala, Hrvatska pala na treće mjesto

narod - prije 6 sati - link

Mladi Vatreni poraženi su u Karlovcu od vršnjaka iz Portugala 0:2 u skupini G kvalifikacija za Europsko prvenstvo koje će se igrati u Slovačkoj od 11. do 28. lipnja sljedeće godine.

Izabranici izbornika Ivice Olića dobro su se držali protiv Portugalaca koji su do pobjede stigli golovima u drugom poluvremenu. Za 1:0 zabio je Paulo Bernardo u 50. minuti, a konačnih 2:0 postavio je Carlos Borges u 89. minuti.

Portugalci su tijekom čitavog prvog poluvremena bili daleko bolja i opasnija momčad, a tu su svoju premoć i materijalizirali početkom nastavka da je Bernardo s pet metara poslao loptu u mrežu nakon duge i precizne kombinacije suigrača.

Najbliže izjednačenju Hrvatska je bila u 65. minuti kada je pokušaj Matkovića glavom obranio Soares.

U samoj završnici dvoboja Hrvatska se potpuno otvorila u potrazi za izjednačujućim pogotkom, Portugal je to kaznio i iz protunapada koji je poveo Mora, a zaključio Borges za konačnih 0-2.

Ovim porazom Hrvatska je praktički izgubila izglede za prvo mjesto u skupini koje izravno vodi na Euro. Ostala je na 16 bodova, dok je vodeći Portugal stigao do 21 boda. Kako Portugalci do kraja kvalifikacija još igraju protiv Farskih otoka i Andore, oni su se pobjedom u Karlovcu praktički kvalificirali na EP, piše HRT.

Objava Poraz mladih Vatrenih od Portugala, Hrvatska pala na treće mjesto pojavila se prvi puta na narod.hr.