POI – Katanušić peti, Mečić i Novina završile natjecanja

narod - prije 2 sata - link

Hrvatski paraatletičar Ivan Katanušić osvojio je peto mjesto u bacanju diska u kategoriji F64 na Paraolimpijskim igrama u Parizu.

Katanušić je bacio svoj najbolji rezultat ove sezone, 54.28 metara zauzevši petu poziciju. Zanimljivo, u travnju je na SP-u u Kobeu osvojio srebro sa 53.89m, no u Parizu niti pola metara bolji rezultat nije bio dovoljan za ulazak u borbu za medalje.

Slavio je Amerikanac Jeremy Campbell s rezultatom 61.14 obranivši zlato iz Tokija. Bila je to ujedno njegovo ukupno peto paralimpijsko zlato. Drugi je bio Akeem Stewart iz Trindad i Tobaga sa 59.66, dok je broncu osvojio Amerikanac David Blair sa 57.76m.

U Pariz je stigao kao paraolimpijski doprvak iz Tokija, te svjetski doprvak iz Kobea ove godine. No, Pariz mu očito nije bio sretan kao Japan. Prošle godine je na SP-u bio četvrti, a sada peti.

Osim paraolimpijskog srebra iz Tokija i svjetskog srebra iz Kobea, osvojio je bronce na SP-u 2017. u Londonu i 2019. u Dubaiju. Osvojio je i šest medalja sa europskih prvenstava, uključujuću zlato u bacanju diska iz Bydgoszcza 2021. i zlato u bacanju kugle iz Grosseta 2016.

Mlade hrvatske paraplivačice Emma Mečić (17) i Paula Novina (20) završile su svoj nastup na Paraolimpijskim igrama u Parizu.

Mečić je u svojoj posljednjoj disciplini, 200 mješovito u kategoriji SM9 zauzela 12. mjesto s rezultatom 2:46.85. Za ulazak u finale je trebalo plivati barem 2:42.98, a najbolje vrijeme kvalifikacija isplivala je Mađarica Zsofija Konkoly, 2:36.75.

Za 17-godišnju Emmu koja živi i trenira u Losoneu u švicarskom kantonu Ticino, bio je to četvrti nastup. Najbolji rezultat je ostvarila na 400 slobodno zauzevši sedmo mjesto, na 100 leđno je bila deseta, dok je na 100 slobodno isplivala 13. vrijeme.

Mečić je bila među najmlađim natjecateljicama plivačkog programa u Parizu, a do sada je osvojila tri velike medalje u karijeri. Srebro na 400 slobodno na SP-u u Manchesteru prošle godine, te zlato u istoj disciplini na EP-u ove godine, te broncu na 100 leđno.

Paula Novina je u četvrtak nastupila na 50 slobodno u kategoriji S8 zauzevši 13. mjesto s rezultatom 33.96. Najbrža je bila Brazilka Kethlen Jeronimo de Araujo sa 30.44, dok je osmoplasirana Amerikanka Mallory Weggemann plivala 32.97.

Na 100 prsno je zauzela 13. poziciju, dok je na 200 mješovito bila deseta. Za Pulu su ovo bile druge POI nakon Tokija gdje je nastupila kao 17-godišnjakinja.

Objava POI – Katanušić peti, Mečić i Novina završile natjecanja pojavila se prvi puta na narod.hr.

Možda ste propustili (292)paraolimpijske igre (18)Sport (11236)