Pogledajte kako je pobjegao Gvardiolu i zabio, ali onda je City imao i velikog junaka

dnevno - prije 3 mjeseca - link

Manchester City se u gostujućoj utakmici protiv Brentforda s dosta muke izborio za bodove dolaskom do 3:1 u 23. kolu engleskog Premiershipa, a susret u Brentfordu u londonskom zapadnom predgrađu imao je i neugodan trenutak za Joška Gvardiola u situaciji u kojoj su domaći u 21. minuti poveli s 1:0.

Bila je to brzinska akcija u kojoj su nevjerojatno zakazali obrambeni aduti momčadi Pepa Guardiole, ponajprije nizozemski stoper Nathan Ake koji je gledao kako ga lopta preskače nakon što ju je sa svojeg peterca ispucao domaći golman Mark Flekken.

No, nije to ispalo dobro ni za Gvardiola koji sa svojeg mjesta na lijevoj strani obrane Cityja nije uspio stići nadirućeg Francuza Neala Maupaya iz drugog plana, a Maupay je cijelu zbrku gostujuće momčadi iskoristio za realizaciju na kraju akcije koju možete pogledati – OVDJE.

City se vratio

Gosti iz Manchestera su se u nastavku prvog poluvremena uspjeli vratiti u egal. Za 1:1 je u sudačkoj nadoknadi na kraju prvog dijela pogodio Phil Foden, za povratak gostiju u rezultatsku ravnotežu u susretu u kojem je Gvardiol igrao od početka do kraja, a Mateo Kovačić započeo je ovo gostovanje na klupi. Priliku je dobio u 86. minuti, kada je ušao umjesto Erlinga Haalanda.

Phil Foden je do kraja utakmice postao veliki Cityjev junak s obzirom na to da je u drugom poluvremenu zabio dva gola. Za 2:1 pogodio je u 53. minuti, na asistenciju Kevina de Bruynea, a za 3:1 u 70., kada je asistent bio Haaland. Momčad Pepa Guardiole je ovom pobjedom došla na drugo mjesto ljestvice, bodovno poravnata s trećeplasiranim Arsenalom, a sada ima dva boda manje od vodećeg Liverpoola, uz utakmicu manje od ‘Redsa’ s Anfielda.

U narednom, 24. kolu u Engleskoj, City će u subotu kod kuće igrati protiv Evertona, vodeći Liverpool će istog dana na Anfieldu tražiti pobjedu nad Burnleyjem, pretposljednjim na ljestvici, a Arsenal će u nedjelju u Londonu biti u akciji protiv domaćeg West Hama.

Srbi u nevjerici nakon Splita, pišu o šamarčini i katastrofi, oglasio se Obradović: ‘Bruka i sramota’

Objava Pogledajte kako je pobjegao Gvardiolu i zabio, ali onda je City imao i velikog junaka pojavila se prvi puta na Dnevno.hr.

Joško Gvardiol (26)manchester city (34)MATEO KOVAČIĆ (21)nogomet (1708)Sport (7658)