dnevno - prije 1 mjesec - link

Golom u 38. minuti derbija na Poljudu, Dinamo je došao do vodstva protiv Hajduka u najvećem derbiju hrvatskog nogometa u 28. kolu SuperSport HNL-a. Utakmica pred punim tribinama u Splitu donijela je pomicanje s rezultatske nule nakon što je Bruno Petković preciznim udarcem poslao loptu u vrata koja je branio Lovre Kalinić, povratnik na gol splitskih Bijelih.

Poslije Dinamovog dolaska do vodstva, ubrzo je slijedila velika prilika Hajduka. Izjednačenje splitskih Bijelih tada je spriječio francuski stoper Maxime Bernauer koji je nakon udarca Fahda Moufija zaustavio i izbacio loptu prije nego je prešla gol-liniju.

Prije odlaska na poluvrijeme, Dinamo je mogao doći do 2:0, no Martin Baturina je s ruba kaznenog prostora pucao u stativu. Petkovićev gol pogledajte – OVDJE.

Novi udarac za Hajduk, Livaju izbacila ozljeda: Petković golom utišao Poljud

Torcida zvala igrače Hajduka

Prije nego su na poluvremenu otišli u domaću svlačionicu, igrače Hajduka je na kraju prvog dijela utakmice Torcida pozvala prema sjevernoj tribini Poljuda, a domaći navijači pritom su poslali poruku ohrabrenja za igrače u bijelim dresovima.

“Hajduče znaj, još nije kraj. Igraj i nikad se ne predaj”, bila je poruka koju je Torcida poslala igračima za napad u drugom poluvremenu derbija.

Objava Pogledajte kako je Petković ‘zaledio’ Poljud, Torcida na poluvremenu imala poruku za igrače pojavila se prvi puta na Dnevno.hr.

bruno petković (33)dinamo (356)hajduk (254)hnl (99)nogomet (1681)Sport (7586)SuperSport HNL (67)Torcida (45)