Podjela bodova u derbiju u Žuknici, Kraljevica slavila na Brnasima

novilist - prije 1 mjesec - link

POMORAC 1921 – ULJANIK 1:1

KOSTRENA  Utakmica 16. kola Treće NL Zapad: Pomorac 1921 – Uljanik 1:1 (0:0). Stadion Žuknica. Gledatelja: 50. Sudac: Marino Majstrović (Crikvenica) – 7. Pomoćnici: Miličković i Perkov (obojica Rijeka). Žuti kartoni: Brkljača (Pomorac 1921), Gjurchinoski, Giljanović, Glavaš (Uljanik). Strijelci: 0:1 Simenunović (71’-11m), 1:1 Matković (82’).

POMORAC 1921: Nicoletti 7, Leko 6, Sobotinčić 5,5 (58’ Rožajac), Žeželj 6, Lapić 6 (71’ Dorčić -), Benčić 5,5 (65’ Staničić 6), Ende 6, Šprem-Veljavečki 5,5, Matković 7, Dundović 5,5 (58’ Brkljača 5,5), Stanišić 5,5.

ULJANIK: Jurak -, Lenić 5,5 (65’ Simeunović 7), Glavaš 7, Batelić 6 (65’ Rakovac 6), Mašović 5,5, Perić-Komšić 6, Gjurchinoski 5,5, Topić 6 (54’ Žiković 6,5), Jereb 6, Giljanović 6, Radonić 5,5 (65’ Kovačević 6,5).

U sudačkoj nadoknadi, zadnjem napadačkom refulu Uljanika, razigrani Kovačević dobro je pucao u šesnaestercu, ali Nicoletti se dobro ispružio i spasio mrežu, a u nastavku akcije Gjurchinoski je pucao preko gola. U konačnici za pravedni remi u kojem su gosti za nijansu ostavili bolji dojam.

Prvo poluvrijeme donijelo je izjednačen nogomet s malo sadržaja i obostrano dobrim dionicama koje su dolazile na refule u žukičkom ugođaju ranoga proljeća. Pritom su dva igrača davala ton igri, Matković kostrenskim Pomorcima, Glavaš Brodograditeljima.

Glavaševa vratnica

Kostrenjani su bolje ušli u utakmicu i imali blagu inicijativu, a u dobroj šansi našao se već u osmoj minuti Benčić. Matković je prijetio dobro izvođenim, rezantnim kornerima do te mjere da se u 13. minuti lopta od vratara odbila kratko u bližu vratnicu. Gjurchinoski je potom pokušao iznuditi najstrožu kaznu, ali za to je nagrađen žutim kartonom.

Nakon toga su gosti preuzeli inicijativu, u 20. minuti Glavaš je efektno iskosa pogodio suprotne rašlje, ali pogodak je poništen zbog zaleđa. Isti igrač u 25. minuti opet je bio nadomak gola, no ovoga puta nije bilo niti sreće. Sa 17 metara lijepo si je sam namjestio loptu na volej, lopta je poletjela poluvisoko i okrznula vratnicu.

Eurogol

Do odmora se nije događalo ništa značajnije, ostala je ubilježena tek 40. minuta kad je pogriješio Mašović na ulazu u šesnaestarac, lopta je došla do Matkovića koji je imao otvoren put prema vrataru, ali nije se najbolje snašao, oklijevao je u matnoj prigodi i gostujući branič odnio mu je loptu s noge.

Drugo poluvrijeme donijelo je obostrano čvršću igru, poglavito u sredini terena, a gosti su se ipak nešto bolje nametnuli i digli intezitet igre i duela. Uz to, bitno su otupili oštricu napada Pomoraca koji nisu imali prave ideje i poduzetnosti u ofenzivi.

Puljani su prve dvije šanse razvili preko krilnih pozicija, prvo u 58., a potom i u 65. minuti kada je u gotovo repriznim akcijama Batelić pucao preko gola, a zatim ravno u naručje vratara.

U 70. minuti Kovačević je na ulazu u šesnaesterac pucao, a Brkljača u padu zaustavio loptu rukom za očigledan jedanaesterac koji je u vodstvo pretvorio pričuva Simeunović – 0:1.

Činilo se da će se Kostrenjani teško vratiti, no u 82. minuti Matković je sjajno zahvatio loptu s 19 metara, silovita lopta odsjela u rašljama za pravi eurogol – 1:1. (D. F.)

ROVINJ  – NAPRIJED  1:0

ROVINJ  Igralište Valbruna. Gledatelja: 250. Sudac: Daniel Starčević (Pula) 6. Pomoćnici: Pejkunović (Kožljak) i Bezelj (Pula). Strijelac: 1:0 Pirić (55’-ag). Žuti kartoni: Tošić, Pinčan, Terlević (Rovinj), Babić, Pirić (Naprijed).

ROVINJ: Starčević 6,5, Butuci 6, De Armas 6,5 Perković 6 (od 82’ Kazalac -), Matošević – (od 8’ Peteh 6), Herak 6 (od 24’ Milošević 6), Pinčan 7, Tošić 6, Terlević 6,5 (od 82’ Poropat -), Vidan 6 (od 46’ Lazarić 6,5), Bernobić 6.

NAPRIJED: Herman 6,5, Bobošević 6 (od 59’ Tijan 6), Pirić 6, Babić 6, Vukajlović 6,5, Rotim 6 (od 56’ Tobisch 6), Radošević 6,5, Tomljanović 6,5, Begić 6, Zeko 6 (od 71’ Štraser 6), Pleše 6,5. (I. R.)

NEHAJ  – CRIKVENICA 3:2

SENJ  Igralište Nehaja. Gledatelja: 100. Sudac: Luka Milković (Viškovo). Pomoćnici: Rožman (Rijeka) i Butorac (Gospić). Strijelci: 0:1 Ribarić (7’), 0:2 Suden (9’), 1:2 Božičković (17’-ag), 2:2 M. Hodak (42’), 3:2 Vukelić (58’). Žuti kartoni: Prizmić, Lagumdžija, L. Hodak, Džemaili, Svast, Vuković (Nehaj), Božičković, Vidović, Fernandes, Petrinović (Crikvenica).

NEHAJ: Godinić, Prizmić, Dabac (od 46’ L. Hodak), Buqaj (od 63’ Vuković), Tomac (od 86’ Papić), Vukelić, Džemaili, Lagumdžija, Svast, M. Hodak, Dizdar.

CRIKVENICA: Božičković, Smolčić, Filipović, Suden, Krmpotić (od 84’ Lukarić), Fernandes (od 72’ Tomljanović), Ribarić, Rubčić (od 59’ Bajrić), Petrinović, Vidović, Brnja.

HALUBJAN  – KRALJEVICA 0:2

VIŠKOVO Igralište Brnasi. Gledatelja: 100. Sudac: Saša Piljić (Rijeka). Pomoćnici: Jakovašić (Opatija) i Klobučar (Čavle). Strijelci: Paljokaj (45’+1’), 0:2 Talajić (86’). Žuti kartoni: Jovanović, F. Znamenaček, B. Znamenaček, Lu. Šupraha (Kraljevica). Crveni kartoni: Marot (56’, Halubjan), Šimić (56’, Halubjan), Čabrijan (56’, Kraljevica).

HALUBJAN: Legac, Stojković (od 80’ Kučinić), Franković, Weitzer, Marot, Šimić, Paškvan (od 46’ Jurković), Mikulica, Dedić (od 46’ Hunčak), Kovačević (od 46’ Pučić), Šarković.

KRALJEVICA: Srok (od 29’ Lu. Šupraha), Depeder, Kocijan, F. Znamenaček (od 82’ Lo. Šupraha), B. Znamenaček, Leoni (od 64’ Talajić), Čabrijan, Šepić, Mendrila, Jovanović, Paljokaj.

VINODOL – BUJE 0:0

NOVI VINODOLSKI  Igralište Bahalin. Sudac: Mario Prpić (Rijeka). Pomoćnici: Kukuljan (Podkilavac) i Marušić (Matulji). Žuti kartoni: Barac, Rubčić, M. Peričić, Filipović (Vinodol), Peroša, Miličević, Baf, Špeh, Ramadani, Šusterajter (Buje).

VINODOL: Kramer, Travaglia, Rubčić, Barac, Mazzarolli, Filipović, Buršić, Butković (od 58’ N. Peričić), Bogdanić (od 78’ Brdar), Tomić, M. Peričić (od 58’ Tonković).

BUJE: Mandalenič, Peroša, Šoškić, Bojić (od 84’ Ramadani), Kristić (od 63’ Baf), Fakin, Šusterajter, Pranjić, Miličević, Špeh (od 79’ Maslić), Valenta.

CRES  – PAZINKA 3:2

CRES Igralište Dari. Gledatelja: 90. Sudac: Goran Krneta (Umag). Pomoćnici: Tićak (Rijeka) i Bahun (Viškovo). Strijelci: 1:0 Iskra (8’), 1:1 Tanković (9’), 2:1 Tarabocchia (55’), 3:1 Smolčić (86’), 3:2 Maružin (89’). Žuti kartoni: Zubović, Baljak (Cres), J. Pauletić, E. Pavat (Pazinka).

CRES: Šušak, Baljak (od 75’ Crnovršanin), Iskra, Šafarek, A. Zubović, Tomljanović (od 46’ Smolčić), Jusufi (od 88’ Savić), Okić, Tarabocchia (od 88’ Leško), Dedić, K. Zubović.

PAZINKA: Mendiković, E. Pavat, Rojnić, J. Pauletić (od 62’ L. Pauletić), N. Pavat (od 83’ Škrgat), Šaina (od 62’ Funčić), Maružin, Matika, Milovan (od 88’ Perčić), Tanković, Rabar.

Objava Podjela bodova u derbiju u Žuknici, Kraljevica slavila na Brnasima pojavila se prvi puta na Novi list.