riportal - prije 6 sati - link

Bijeli su sve nedoumice oko ishoda večerašnje utakmice razriješili već u prvom poluvremenu kada su gostima ‘utrpali’ tri lopte u mrežu. Posebno veseli to što je gol zabio i Pašalić koji je konačno ‘naštimao’ nišanske sprave

RIJEKA – ISTRA 1961 4:0 (3:0)

RIJEKA – Stadion HNK Rijeke na Rujevici. Utakmica 3. kola Supersport HNL-a. Sudac: Toni Dadić (Zagreb). Gledatelja: 4.159.

Strijelci: 1:0 G. Rukavina (18), 2:0 M. Pašalić (24), 3:0 F. Ivanović (27), 4:0 F. Ivanović (66)

RIJEKA: Zlomislić – Bogojević, Majstorović, Radeljić, Devetak, Petrovič, Pašalić, Fruk, Janković, Rukavina, Ivanović.

ISTRA 1961: Majkić, Koski, Marešić, Iovu, Kadušić, Petrusenko, Ćalušić, Keller, Lekouiery, Gagua, Lawal.

Nogometaši Rijeke pobijedili su Istru 1961 rezultatom 4:0 u trećem kolu SuperSport HNL-a.

Radomir Đalović debitirao je pobjedom na svojoj HNL premijeri pred domaćom publikom, istom onom koja se toliko radovala njegovim golovima za igračkih dana. I u nedjelju navečer je bilo puno razloga za zadovoljstvo i slavlje, Rijeka je odigrala kvalitetnu i efikasnu utakmicu, postigla pogotke zbog kakvih gledatelji dolaze na tribine i na najbolji način najavila utakmicu protiv Olimpije. Uz to, Pašalić se vratio golovima svojim trademark pogotkom, prekrasan prvijenac je postigao Rukavina koji je bio i asistent, a dva gola postigao je i vrijedni Ivanović…

Nogometaši Rijeke nakon visoke pobjede u utakmici 1. kola Supersport HNL-a protiv Lokomotive, na Rujevici su još izbušili mrežu gostujućeg vratara u utakmici 3. kola protiv Istre 1961.

Eurogolovi

Bijeli su sve nedoumice oko krajnjeg ishoda susreta otklonili u razdoblju od 18. do 27. minute: u nepunih 10 minuta postigli su tri pogotka što je izavalo delirij oduševljenja na tribinama ali i na terenu kada su na nekoliko desetaka kvadratnih metara blizu trenerske klupe domaćih eksplodirale ‘tone’ emocija i pokazale povezanost između igrača i službeno novog trenera Rijeke Radomira Đalovića, ustvari ‘vojnika’ Rijeke koji je bio desna ruka dvama prošlim trenerima Rijeke.

Uljepšali su na taj način igrači trenerov debi na Rujevici ali i dali si oduška prazneći um i dušu od frustracija nakupljenih gostujućim remijem s Varaždinom i porazom od Elfsborga koji ih je izbacio iz Europske lige i ‘bacio’ u kvalifikacije za Konferenciju ligu.

I upravo je ova pobjeda Rijeke došla u najboljem trenutkuku, pred prvu utakmicu play-offa Konferencijske lige koju će Rijeka odigrati u četvrtak 22. kolovoza na domaćem terenu protiv ljubljanske Olimpije. Prolaz u skupine Konferencijske lige nameće se kao nešto što se ‘mora’ ostvariti i o čemu umnogome ovisi budžet kluba za sezonu koja je tek počela. Sigurni smo da će i momčad i navijači i cijeli Klub ‘prodisati’ nakon ove pobjede nad solidnom Istrom 1961 i da je to najbolji poticaj za uspjeh u dva susreta s LJubljančanima.

Bijeli su poveli u 18. minuti. Fruk je pokrenuo akciju Rijeke i odigrao Rukavini na lijevu stranu, ovaj napao Iovua, slomio ga lažnjakom, pa sjajno pogodio suprotni gornji kut nemoćnog Majkića. Majstorki pogodak novog igrača Bijelih koji je na Rujevicu stigao iz zagrebačkog Dinama.

Vrlo brzo na senaforu je stajalo 2:0. U 24. minuti novi eurogol Rijeke! Petrovič je odigrao loptu prema Pašaliću koji se na 25 metara okrenuo prema golu Istre 1961 i neobranjivo zakucao loptu u gornji kut nemoćnog Majkića.

Samo tri minute kasnije novo pogodak Rijeke: Rukavina je proigrao Ivanovića koji je zaobišao Marešića, ušao u kazneni prostor pa rutinski poentirao pored Majkića.

Sredinom drugogo poluvremena stigao je i četvrti pogodak Bijelih: u 66. minuti nakon ubačaja iz kuta lopta se odbila do Jankovića koji je probio stranu i na drugoj vratnici pronašao Ivanovića koji je postavio nogu i lako poentirao.

Tijek susreta

Istra 1961 je dobro otvorila utakmicu, kao da se nametnula čvršćom igrom na sredini terena i u nekoliko situacija opasno došla pred gol Rijeke, ali bez konkretnije završnice. Igralo se u tim trenucima najčešće između dva kaznena prostora, s jedne strane je pokušao Ivanović (7’), s druge Keller (11’) i Lawal (17’) sve do trenutka magije Gabriela Rukavine.

U 18. minuti Fruk je pokrenuo akciju i odigrao na lijevu stranu za Rukavinu koji je napao Iovua, slomio ga varkom tijelom, pa iskosa s lijeve strane sjajno pogodio suprotni gornji kut nemoćnog Majkića – 1:0.
U 21. minuti je Devetak opasno zaprijetio glavom nakon kornera Pašalića, a sve kao uvod u drugi pogodak.
Igrala se 24. minuta kada je lopta na sredini terena došla do Petroviča, ovaj je proigrao Pašalića koji se na 25 metara okrenuo prema golu i sjajno potegao u gornji lijevi kut – 2:0.

Samo tri minute kasnije među strijelce se upisao i Ivanović. Aktivni Rukavina mu je odigrao pas, a Ivanović zaobišao Marešića, krenuo prema kaznenom prostoru Istre 1961, pa kada su mu još dva igrača gostiju krenula u blok rutinski poentirao pored Majkića – 3:0.

Rijeka je malo smirila igru nakon trećeg pogotka, a Istra 1961 aktivno tražila pogodak kojim bi se vratila u utakmicu. U 42. minuti Lekoueiry je imao jednu takvu priliku kada je pokupio loptu pred kaznenim prostorom Bijelih, zaobišao i Zlomislića koji ga je uspio usmjeriti dovoljno ukoso da iz teškog kuta pogodi samo vanjski dio mreže.

Rijeka je u nastavku krenula rutinski odraditi posao, zatvorila je sve prilaze Zlomisliću i čekala priliku za završni udarac. Nakon nekoliko pokušaja s distance Jankovića (51’) i Pašalića (58’, 65’) Rijeka je do četvrtog pogotka došla u 66. minuti. U nastavku akcije nakon kornera lopta je došla do Jankovića koji je ušao u kazneni prostor pa na drugoj vratnici pronašao Ivanovića koji je lako poentirao – 4:0.

Rijeka je odigrala odličnu utakmicu i ispisala najbolju pozivnicu za prvu utakmicu play-offa UEFA Konferencijske lige u četvrtak od 20 sati na stadionu HNK Rijeka.

Standings provided by Sofascore

The post POBJEDA!! Najbolja pozivnica za četvrtak i Olimpiju: Rijeka visoko porazila Istru 1961, neka tako bude i u četvrtak! appeared first on Riportal.

HNK Rijeka (234)Istra 1961 (21)pobjeda (16)radomir đalović (12)rujevica (25)Sport (10984)SuperSport HNL (47)