Pobjeda Lokomotive savršen je primjer razočarenja kojeg proživljavaju navijači Hajduka

dnevno - prije 2 mjeseca - link

Hajduk jest u jednoj stvari prvak u ovome prvenstvu. Po nenadanim kiksevima. U dvoboju protiv Lokomotive koji je zadnji prije sučeljavanja s Dinamom i u prvenstvu i u Kupu Hajduk je iznova razočarao. Lokomotiva je zasluženo pobijedila s 2-1 golovima Mudražije, po jedan u svakome poluvremenu. Hajduk je doista odigrao bijednu utakmicu…

Možda, ali samo možda je razlog što je već u 25. minute ostao s igračem manje. Neoprezan i grub Mikanović dobio je dva zaslužena žuta kartona, drugi već u 25. minuti. S igračem manje Hajduk se nije snašao, ma izdržao je tek minutu. Primio je gol u prvom sljedećem napadu, na opće zgražanje skoro 25 tisuća navijača na poljudskom stadionu.

S igračem manje je zaista teško ganjati rezultatski zaostatak. Pritom, mora se znati da ovoga proljeća Lokomotiva igra izvrsno. Tako je bilo i u Splitu. Ova momčad zna držati loptu, pobjeći u protunapad, zabiti… Hajduk se nije znao suprotstaviti Lokomotivinoj mladosti, djelovao je izgubljeno i jalovo.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli HNK Hajduk Split (@hnkhajduk)

Razočaranje

Ne, nije to bilo samo zbog igrača manje, limitiranost Hajdukove momčadi odavno je znana. Pa i takva neopreznost koju je napravio Mikanović, s dva bespotrebna gruba prekršaja može potvrditi tu tezu. Ma, danas niti jedan Hajdukov igrač nije zaslužio prolaznu ocjenu.

Da Hajdukovcima bude teže dogodilo se kasnije i nešto nesvakidašnje. Sredinom nastavke Marko Livaja nije iskoristio jedanaesterac. Kod minimalne prednosti Lokomotive. Livaja je namjeravao ispasti atraktivan, „panenkom„ je htio prevariti vratara Čavlinu. No, vratar je čekao Livajin udarac na mjestu i lako uhvatio njegov pokušaj.

Ubrzo je Hajduk bio konačno kažnjen. Opet je gol dao Mudražija, a tribine stadiona tresle su se od nezadovoljstva i zvižduka. Splićani su tek u petoj, zadnjoj minuti nadoknade dali gol, strijelac je bio Livaja. Bila je tek kozmetika, odmah nakon tog pogotka označen je kraj utakmice.

Rijeka sada Hajduku bježi čak četiri boda. Hajduk je zaista ove sezone isuviše puta razočarao svoje navijače u utakmicama u kojima je bio favorit. Dvoboj s Lokomotivom bio je ogledan primjerak hrpe razočaranja koje je Hajduk ove sezone priređivao svojim navijačima.

Hajduk ‘potopljen’ na Poljudu: Livaja tragičar, Zagreb i Rijeka slave veliki kiks

Objava Pobjeda Lokomotive savršen je primjer razočarenja kojeg proživljavaju navijači Hajduka pojavila se prvi puta na Dnevno.hr.

hajduk (259)Lokomotiva (26)nogomet (1709)Sport (7651)SuperSport HNL (70)