riportal - prije 2 tjedna - link

Pogodak koji je ‘otključao’ utakmicu postigao je Marko Pjaca u 67. minuti! Marco Pašalić je ubacio s desne strane, a Marko Pjaca na drugoj vratnici izbjegao pažnji čuvara i udarcem glavom loptu poslao u mrežu iza gostujućeg vratara Banića

RIJEKA – GORICA 3:0 (0:0)

RIJEKA – Stadion HNK Rijeke na Rujevici. Utakmica 31. kola Supersport HNL-a. Sudac: Mateo Erceg (Benkovac). Gledatelja: 7103.

Strijelac: 1:0 Pjaca (67), 2:0 M. Marić (80), 3:0 Goda (89)

RIJEKA: Labrović – Smolčić, Galešić, Radeljić, Goda – Petrovič – Pašalić, Fruk, Janković (od 46. Ivanović), Hodža (od 52. Pjaca) – Obregon (od 52. Marić)

GORICA: Banić – Leš, Maloča, Krizmanić, Štiglec – Mrzljak – Mitrović, Pršir, Soldo, Rukavina – Vujnović

Nogometaši Rijeke pobijedili su Goricu rezultatom 3:0 u 31. kolu SuperSport HNL-a i obranili prednost ispred DInama na vrhu prvenstvene ljestvice. Nakon prvog poluvremena u kojem je Rijeka dominirala i pucala (Bijeli su imali deset udaraca prema golu Banića), ali i Gorica znala pokazati zube kada se pokazala prilika, u nastavku je goste otpuhala nevera s Kvarnera.

Zamjene koje je napravio trener Željko Sopić pokazale su se punim pogotkom, Marić upisao pogodak i asistenciju, Pjaca sjajnom reakcijom načeo goste, a pobjedu potvrdio vrijedni Goda svojim novim pogotkom. Rijeka je ostvarila sedmu uzastopnu prvenstvenu pobjedu, Pjaca i Marić vratili se golovima, a razdragani navijači zadovoljno klicali svojim junacima na travnjaku.

Prva na Rujevici zaprijetila je Gorica. U drugoj minuti Soldo je pucao iskosa s lijeve strane, ali išlo je to ravno u Labrovića. Pet minuta nakon toga gosti su imali novu šansu – nakon ubačaja Rukavine Štiglec je proslijedio Vujnoviću, a njegov udarac glavom zaustavlja Labrović. Desetak minuta nakon toga Rijeka je imala dvije situacije koje su mogle biti jako opasne, prvo je Pašalić pucao preko gola sa 16 metara, a nakon toga je Fruk iz slobodnjaka na 20 metara pucao u živi zid.

U 29. minuti Rijeka je opasno zaprijetila. Pašalić je dobro pucao iz slobodnjaka, a lopta je prošla nekoliko centimetara od samih rašlji. Nakon toga se igralo vrlo grubo, posebno je opasan bio start Gode na Mitroviću zbog kojega je skočila cijela klupa Rijeke, a na novu priliku čekalo se do 40. minute – Mitrović je tada uposlio Vujnovića, a on s pet metara silovitim udarcem pogodio gredu. Nakon toga Rijeka je pokušavala svim silama doći do pogotka, a gosti su se grčevito branili i uspjeli sačuvati svoju mrežu netaknutom do kraja prvog poluvremena.

Iako je Rijeka imala čak deset udaraca prema golu gostiju u prvom poluvremenu rezultat se nije promijenio.

Drugo poluvrijeme velikom prilikom otvorila je Gorica. U 49. je Mitrović sam izašao pred Labrovića, ali umjesto da puca vratio je loptu Vujnoviću, a Goda je u posljednji trenutak očistio. Pet minuta nakon toga Riječani su tražili penal nakon što je Marić, koji je u igru ušao u nastavku, pucao glavom, a lopta je udarila igrača Gorice u ruku, no sudac je ostao nijem. Riječani su nakon toga nastavili s velikim pritiskom, a u 57. je Pjaca, koji je također ušao u nastavku, pronašao Godu,a on ubacio do nečuvanog Ivanovića koji promašuje ogromnu šansu. U 61. opet je bilo opasno u šesnaestercu Gorice i nakon gužve pucao je Galešić, a Maloča očistio s gol linije.

Rijeka je nakon serije promašaja konačno uspjela zabiti u 68. minuti. Za 1:0 zabio je Pjaca koji je nakon ubačaja Ivanovića fenomenalno pucao glavom iz teške pozicije i lopta se odbila od travnjaka te završila u mreži.

Drugi pogodak bijelih i potvrda pobjede stigao je u 80. minuti! U nastavku akcije nakon slobodnog udarca lopta je došla do Petroviča koji je s 30-ak metara pucao prizemno, a Mirko Marić u gužvi skrenuo loptu dovoljno da prevari Banića.

‘Točku na i’ stavio Bruno Goda u 89. minuti. Marić je povukao polukontru pa pričekao da se Goda ubaci iz drugog plana. Sjajno ostavljena lopta na 15-ak metara i efektna završnica lijevog beka bili su točka na “i” sjajne riječke predstave – 3:0.

Velika pobjeda Rijeke koja pet kola prije kraja prvenstva i dalje sigurno plovi prema naslovu prvaka!

Standings provided by Sofascore

The post POBJEDA!!! ‘Jokeri’ Pjaca i Marić ‘slomili’ Goricu i raspametili Rujevicu, bijeli i dalje na sigurnoj ruti prema naslovu prvaka! appeared first on Riportal.