Petra Martić svladala Kolumbijku Arango i izborila drugo kolo Palerma

novilist - prije 11 sati - link

Hrvatska tenisačica Petra Martić plasirala se u 2. kolo WTA turnira u Palermu nakon što je u prvom dvoboju pobijedila Kolumbijku Emilianu Arango sa 6-2, 6-3.

Martić, koja je trenutačno na 99. mjestu WTA ljestvice, je za pobjedu protiv 120. tenisačice svijeta trebala 78 minuta igre.

Prvi break je napravila kod 2-1, a potom je pri rezultatu 5-2 još jednom oduzela servis 23-godišnjoj kolumbijskoj tenisačici. Na koncu je deset godina starija Martić dobila prvi set sa 6-2 za 34 minute igre.

U drugom setu ključnim se pokazao osmi gem, Martić je napravila break za 5-3, a potom sigurno odservirala za pobjedu.

Bio je to njihov prvi međusobni susret.

U idućoj rundi Martić očekuje prva nositeljica Kineskinja Qinwen Zheng koja je lako porazila Talijansku Saru Errani sa 6-3, 6-2.

Martić i Zheng, koja je trenutačno sedam tenisačica svijeta, do sada nisu igrale međusobno.

Objava Petra Martić svladala Kolumbijku Arango i izborila drugo kolo Palerma pojavila se prvi puta na Novi list.