Pašalić sve pokrenuo u rušenju prvaka, pogledajte majstorski potez Hrvata

dnevno - prije 1 mjesec - link

Nakon što je s Vatrenima bio u akciji na međunarodnom turniru u Egiptu na kojem je Hrvatska osvojila naslov, Mario Pašalić se u ranom terminu na Veliku subotu vratio klupskim nastupima za Atalantu, a odmah je ostavio trag na povratku u Italiju. U dolasku do pobjede s 3:0 u gostima protiv Napolija, prošlosezonskog prvaka, 29-godišnji hrvatski reprezentativac bio je asistent za prvi gol na utakmici.

Pašalić je u 26. minuti u kaznenom prostoru pronašao Alekseja Mirančuka, a ruskom igraču nakon toga nije bilo teško iz blizine poslati loptu u mrežu. Gol pogledajte – OVDJE.

Atalanta se nije osvrtala nakon tog vodećeg gola koji je namjestio hrvatski reprezentativac. U 45. minuti je za 2:0 zabio Gianluca Scamacca, na asistenciju Mirančuka, a završnih 3:0 postavio je Teun Koopmeiners, kojeg je u 88. minuti asistencijom pronašao Matteo Ruggeri.

Odigrao sat vremena

Pašalić je u pobjedi Atalante odigrao sat vremena. U 61. minuti ga je zamijenio Koopmeiners, kasniji strijelac posljednjeg gola, a nakon dolaska do tri boda, klub iz Bergama učvrstio se u borbi za Europu u sljedećoj sezoni s obzirom na to da sada na šestoj poziciji ima pet bodova više od Napolija, s utakmicom manje.

Na sedmom mjestu ljestvice, Napoli je prvi ‘ispod crte’ u borbi za odlazak u europska natjecanja u idućoj sezoni.

Pašalić se u klupske boje vratio nakon što je s Hrvatskom bio u akciji u obje utakmice na turniru u Kairu, protiv Tunisa i u finalu protiv domaćeg Egipta, protiv Tunisa s punom minutažom i s iskorištenim udarcem s 11 metara u raspucavanju koje je odlučilo o pobjedniku nakon 0:0 na završetku 90 minuta.

‘Zagrmjela’ Dinamova himna usred Splita, pogledajte scenu na dan derbija protiv Hajduka

Protiv Egipćana ušao u drugom dijelu

Iskusni hrvatski reprezentativac je u finalu protiv Egipta ušao u drugom poluvremenu. U utakmici odigranoj u utorak bio je u akciji od 67. minute, s ulaskom kod 2:1 za Vatrene, a podsjetimo, na koncu je završilo s 4:2 u hrvatsku korist.

Objava Pašalić sve pokrenuo u rušenju prvaka, pogledajte majstorski potez Hrvata pojavila se prvi puta na Dnevno.hr.

napoli (4)nogomet (1665)serie a (32)Sport (7583)